GTA 5 'a game is currently running' hatası

NeganLucille

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam birkaç ay önce GTA 5 yüklemiştim sorunsuz açılıyordu sonra sıkıldım sildim. Dün gece bir tekrar yükleyeyim dedim başlıktaki hatayı veriyor. Epic Games üzerinde oyun çalışıyor gözüküyor ama herhangi bir şekilde açılma yok. Bu nasıl bir saçmalık sorunun çözümünüde bulamadım. Forumda birkaç kişi daha açmış ama onlarda nasıl çözdüklerini bilmiyor. Yok şu dosyayı sil bu dosyayı sil gibi saçma yönlendirmelerde bulunulmuş. Var mı sorunun çözümünü bilen biri?

Vallaha hocam internette de baktım bazılarında oluyor bazılarında olmuyor fakat sizi kırmayıp anlatacağım, ilk önce program files ve program dosyaları X86'dan bütün Rockstar Games klasörlerini sildim, daha sonra Rockstar Games Launcher'ı ve Rockstar Games Social Club'ı Denetim Masası üzerinden kaldırdım ve şu siteden geri yükledim (Rockstar'ın kendi sitesidir) https://socialclub.rockstargames.com/ ve daha sonradan Steam üzerinden oyuna sağ tıkladım, özellikler dedim ve dosya konumunu aç yani göz At'a tıkladım ve aşağıdaki görseldeki gibi GTA5.exe ve GTAVlauncher.exe'yi sildim, daha sonra tekrardan Steam üzerinden GTA 5, özellikler ve yerel dosyalardan oyun bütünlüğünü doğruladım.

Doğruladıktan sonra CMD'ye şu komutu yazdım Taskkill /IM gta5.exe /F ardından GeForce Experience'tan ekran kartı güncellemelerime baktım varsa güncelledim ve güncelledikten sonra bilgisayarı yeniden başlattım, eğer yoksa güncelleme, bunları yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattım ve çözüldü. Eğer AMD ekran kartı kullanıyorsanız bunları yaptıktan sonra ekran kartınızı güncelleyin ve yeniden başlatın, eğer güncelleme yoksa yine bunları yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.
Bu yardımcınız olacaktır.

Geri
Yukarı