GTA 5 için PS4 almak

Olcay Akgün

Hectopat
Makaleler
1
Daha çıkmamış bir oyun için riske girip , PS4 almak ne kadar mantıklı bilmiyorum sizin fikirleriniz benim için yol gösterici olacaktır. PS 3 almak istemiyorum çünkü çok eskidiğini ve 1-2 seneye oyun çıkmayacağını düşünüyorum .:confused:

Sizin görüşleriniz nelerdir bu konu hakkında sabırsızlıkla bekliyorum:redface:.

NOT: Biliyorum yeni bir toplama bilgisayar PS4 'ü açık ara ama o kadar bütçem yok.

Eğer oyunlarına para yetiştirebilecekseniz PS4 alabilirsiniz. GTA V ise büyük ihtimalle PC/PS4/XB1'a aynı aynda gelecek.

Eğer birkaç oyun oynayan biriysen PS4 alabilirsin. Onlarca oyun alacak param var dersen yine alabilirsin. Hele ki FIFA 14 ve NBA 2K serilerine meraklıysan PS4'ü PC'ye tercih etmelisin. Next-Gen versiyonları harika bir şey.

PS4 için bence daha erken, sistem daha tam anlamıyla oturmadı. Oyun sayısı az, oyunları pahalı. Bence 1-2 sene daha bekleyip sistemin tam anlamıyla sistemin oturmasını ve oyunların çoğalmasını bekle, belki fiyatı da ucuzlayabilir. GTA 5'de bu sene içinde PC'ye çıkacakmış ama zamanını tam bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
3. pati oyun için konsol alınmaz. Yani, Exclusive oyun olsa yani konsola özel ona laf yok. Misal, gelecek ay çıkacak olan Infamous Second Son oyunu desen anlarım;

infamous_second_son_13695119081840.jpg

Yani 3. parti oyunlar illa ki geçte olsa PC' ye geliyor. PS4 fiyatı zaten 1.550-1.700 TL kadar çıktı. O fiyata PC toplayabilirsin. Tabi bunları düşük bütçen varsa yani PS4 oyunlarını alamayacak isen ve sadece çoklu platformlara çıkan oyunlar için PS4 almayı düşünüyorsan diye yazıyorum. @Son_Goku, dediği gibi spor oyunlarına düşkün isen kesin PS4 al zira NBA 2K14 ile devrim üstüne devrim olmuş.

PS3-Xbox360-PC

NBA-2K14-screenshot-lebron-james-1.jpg

PS4

20131015_nba_2k14_next-gen.jpg

Benim derdim biran önce GTA 5 oynamak ama XBOX 360 ve PS3 bence çok eskidi. O yüzden almak istemiyorum, ayrıca G&G arkadaşım ; 1-2 sene bekleyecek halim yok zaten 4 sene sonra üniversite sınavı var. :rolleyes:

3. pati oyun için konsol alınmaz. Yani, Exclusive oyun olsa yani konsola özel ona laf yok. Misal, gelecek ay çıkacak olan Infamous Second Son oyunu desen anlarım;

infamous_second_son_13695119081840.jpg

Yani 3. parti oyunlar illa ki geçte olsa PC' ye geliyor. PS4 fiyatı zaten 1.550-1.700 TL kadar çıktı. O fiyata PC toplayabilirsin. Tabi bunları düşük bütçen varsa yani PS4 oyunlarını alamayacak isen ve sadece çoklu platformlara çıkan oyunlar için PS4 almayı düşünüyorsan diye yazıyorum. @Son_Goku, dediği gibi spor oyunlarına düşkün isen kesin PS4 al zira NBA 2K14 ile devrim üstüne devrim olmuş.

PS3-Xbox360-PC

NBA-2K14-screenshot-lebron-james-1.jpg

PS4

20131015_nba_2k14_next-gen.jpg

PS4'te konsola ozel cikacak oyun sayisi, PS3'e nispeten artis gosterecek mi? PS3'te sayi bana gore biraz azdi.

Yeni teknoloji ve yeni cihazın daha güçlü imkanları doğrultusunda oyun sektörü de böyle gelişip büyürken daha fazla oyun çıkmaması için sebep göremiyorum :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı