GTA 6'da kadın karakter olması neden bu kadar linç yedi?

403377

Hectopat
Merhaba, biliyorsunuz ki GTA serisinde ilk defa kadın karakterle oynayacağız. Bu olaya çok fazla tepki gösterenler oldu, şahsen kadın karakterlerin oyunlarda ön planda olması benim çok hoşuma gidiyor. Zaten uzun süredir çoğu oyunda kadın karakterler başrolde olmaya başladı. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Ayrıca şunu da ekleyeyim grafikler harika duruyor be!

Bence çok önemli değil ama kadında kadın yani hocam hem çok güzel hem çok sağlam yapılı bir karakter hem harbi hem barbie anlayacağınız şahsen bu bana koymaz.

İnternette 'SJW' olarak tanımlanan kitle, filmlerde ve oyunlarda daha fazla siyahi veya eşcinsel ana karakterin olmasını ve kadınların daha fazla filmde başrolde yer almasını destekleyen düşüncelere sahip. Bu yüzden, SJW'lerin etkisiyle özellikle Netflix'in yapımlarındaki gibi birçok film ve dizide kadın, eşcinsel, trans birey, siyahi ve Asyalı ana karakterlere daha sık rastlıyoruz. Kadınların daha sık başrollerde olması ve farklı ırklardan insanların ana karakter olarak yer alması kulağa pek de kötü bir gelişme gibi gelmiyor. Ancak film şirketlerinin çoğu, bu tür değişiklikleri SJW kitlesini memnun etmek adına yaptığı için, bu durum çoğu insana göre oldukça rahatsızlık verici. Bazı insanlar, Rockstar'ın SJW etkisi altına girdiğini ve bu sebepten ötürü yeni GTA oyununda kadın ana karaktere yer verdiğini düşünüyor. GTA 6'nın, SJW etkisiyle çıkarılmış bi GTA oyunu olacağından endişe duyuyorlar.

Oyunlarda kadın karakterle oynamak daha iyi zaten. Beni daha iyi yansıtıyor ve daha kolay bütünlük kurabiliyorum. Bunun dışında tepki çekmesinin nedeni maalesef tüm dünyada devam eden kadın düşmanlığı.

Oyunlarda kadın karakterle oynamak daha iyi zaten. Beni daha iyi yansıtıyor ve daha kolay bütünlük kurabiliyorum. Bunun dışında tepki çekmesinin nedeni maalesef tüm dünyada devam eden kadın düşmanlığı.
Daha iyi yansıtma olayına bakarsak tüm oyunlar da erkek ana karakter olmalı. Oyunları erkeklerin oynama oranı çok daha yüksek bu yüzden daha rahat bağ kurulabilir. Linçlerin bir kısmının da kadın düşmanlığı değil de SJW düşmanlığı olduğunu düşünüyorum.

Ama şahsen kadın karakterlerin olmasında bir problem görmüyorum. İnsanların GTA konusunda linçlemesinin sebebinin GTA gibi bir dünyaya erkek ana karakterin daha mantıklı olacağını düşündüklerinden dolayı. Ki bu da normal bana da öyle geliyor. Ama kaç oyundur erkek karakter görüyoruz, kadın karakter de olabilir yani, iyi de bir hikaye seçilmiş kadın ve erkeğin gözünden de hikayeyi görebileceğiz gibi.

Merhaba, biliyorsunuz ki GTA serisinde ilk defa kadın karakterle oynayacağız. Bu olaya çok fazla tepki gösterenler oldu, şahsen kadın karakterlerin oyunlarda ön planda olması benim çok hoşuma gidiyor. Zaten uzun süredir çoğu oyunda kadın karakterler başrolde olmaya başladı. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Ayrıca şunu da ekleyeyim grafikler harika duruyor be!
Bazı erkek oyuncular oyunda kendini karakterin yerine koyuyor. Kız olmasıda rahatsız ediyor bence.

Daha iyi yansıtma olayına bakarsak tüm oyunlar da erkek ana karakter olmalı. Oyunları erkeklerin oynama oranı çok daha yüksek bu yüzden daha rahat bağ kurulabilir. Linçlerin bir kısmının da kadın düşmanlığı değil de SJW düşmanlığı olduğunu düşünüyorum.

Ama şahsen kadın karakterlerin olmasında bir problem görmüyorum. İnsanların GTA konusunda linçlemesinin sebebinin GTA gibi bir dünyaya erkek ana karakterin daha mantıklı olacağını düşündüklerinden dolayı. Ki bu da normal bana da öyle geliyor. Ama kaç oyundur erkek karakter görüyoruz, kadın karakter de olabilir yani, iyi de bir hikaye seçilmiş kadın ve erkeğin gözünden de hikayeyi görebileceğiz gibi.
Karakteri yansıtma konusunda ben kendim için düşünmüştüm zaten ama evet genel kesim erkek olduğu için bu dediğiniz doğru olabilir.

İkinci olarak bence kadın karakter GTA evreni için artık mantıklı olmaya başladı. Özellikle önceki GTA oyunlarında ön plana çıkan kadınlar vardı. Ve RDR 2'deki Sadie Adler karakteri de Rockstar'ın bu konuda neler yapabileceğini gösteriyor.

Geri
Yukarı