GTA 6'dan beklentileriniz neler?

2020 içerisinde çıksa yeter, başka bir beklentim yok ama zor görünüyor. Story modu pek umrumda değil, online modu GTA 5'e göre üstün olsa kâfi.
Gta oyunlarının asıl önemi hikayesidir. Biz San andreas mükemmel hikayesini bitirip SAMP oynuyorduk. Gta 4 Online modunu oynuyorduk. Ama asıl önemlisi hikayesiydi.

Gta oyunlarının asıl önemi hikayesidir. Biz San andreas mükemmel hikayesini bitirip SAMP oynuyorduk. Gta 4 Online modunu oynuyorduk. Ama asıl önemlisi hikayesiydi.
İlk çıktığında bir haftada her GTA oyununun hikayesini bitirmişimdir, San Andreas'ı da, 4'ü de, 5'i de hikaye açısından zevk alarak oynadım. Ama 4. oyundan itibaren asıl vakit öldürdüğüm online kısım benim için daha önemli. Tabi herkesin zevki aynı olacak diye bir kaide yok.

Tek isteğim detay. Evet, detay.

RDR 2'de olacak detayların ve yapılabileceklerin 1/25'i olsa yeter. 3 dakika tenis oynayıp, bir saç modeli yapıp, bir de paraşütle atladıktan sonra oyunda bulunduğumuz her dakika boyunca helikopter patlatıp, polis arabalarına ateş etmekten başka bir şey yapmıyoruz.

GTA 5'i, GTA SA ve GTA 4 ile kıyaslayınca maalesef sönük kalıyor.

Onun harici yakın dövüşün ve silah kullanımının gerçekçi-zor olmasını çok istiyorum.

Belki kadın karaktere de geçilebilir. Bizim kadın karakter olarak oyundaki dünyaya bakış açımız, oyun dünyasındaki bağlantılı olacağımız ya da günlük hayatta görebileceğimiz karakterlerin bize bakış açısı çok farklı olacaktır ve bize bambaşka bir deneyim sunacaktır diye düşünüyorum. Sakallı, koşmaktan sucuğa dönmüş, elinde roketatar ile polis helikopteri patlatan amca tipli karakterlerden gına geldi diyebilirim.

Yapay zekaya ( Bu oyunda yapay zeka değil, yapay aptal olmuş. ) önem verilmesini, geliştirilmesini de çok istiyorum.

Evet, bana göre GTA 5'deki en büyük problem buydu, oyunun dopdolu gözüküp, içinin bomboş olması. Hiçbir deneyimi, başarısı ya da en ufak bir hayal gücü olmayıp, maddi imkanları sayesinde kitap yazan yazarların kitapları gibi olmuştu bu oyun. Balon gibi şişirilmiş ama içi bomboş. Umarım yapılabilir. Şu an konuşmak için her ne kadar çok çok erken olsa bile bi' sitem etmek istedim. :)

Binaların, evlerin içine girip cinayet işlemek,
öldüğümüzde hastanenin içinden taburcu olmak, (ameliyatımızı izlemek v.s),
Mafia 2'deki gibi istediğimiz banka, mağaza v.s soymak,
önceki oyunlardaki halinin geliştirilmiş olarak karakterler arası geçiş: polis, dedektif olup meslek yapıp, hikaye temalı cinayet çözmek.

Beklentilerim bunlar.

Geri
Yukarı