GTX 1050 Ti sistemde oyunlar kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10
Dün deneyemedim kusura bakmayın. Az önce girdim oyunlara Sabit 60 fps te çok daha iyi hissettiriyor. Ama bir oyunda sabit ve maksimum 60 fps e çeksemde 61 fps e sabitleniyor. Kasma hissi hala var. 1 fps etkiler mi?
Evet yapar. Vsync açtığında direkt 59-60 sabitlenmesi lazım. Bir de dediğim gibi 8 GB RAM droplara neden oluyor olabilir.

Evet yapar. V-Sync açtığında direkt 59-60 sabitlenmesi lazım. Bir de dediğim gibi 8 GB RAM droplara neden oluyor olabilir.

8 GB RAM'den dolayı drop yiyorum evet ama performansımı etkilemiyor o kadar hatta hiç bile. Ama bu kasma hissi çok sinir bozucu. Oyunda V-Sync ayarı yok. Maksimum FPS ayarı var. 60 ayarladığımda sabit 61 oluyor. Bahsettiğim oyun Call of Duty MW 2cr.

8 GB RAM'den dolayı drop yiyorum evet ama performansımı etkilemiyor o kadar hatta hiç bile. Ama bu kasma hissi çok sinir bozucu. Oyunda V-Sync ayarı yok. Maksimum FPS ayarı var. 60 ayarladığımda sabit 61 oluyor. Bahsettiğim oyun Call of Duty MW 2cr.
MW2'de Vsync olması lazım yoksa başka isimdedir belki, çünkü açtığımı hatırlıyorum. Olmazsa Nvidia panelden açarsın ama tam yerini bilmiyorum.

MW2'de V-Sync olması lazım yoksa başka isimdedir belki, çünkü açtığımı hatırlıyorum. Olmazsa NVIDIA panelden açarsın ama tam yerini bilmiyorum.

Ben göremedim şahsen. CR de yok büyük ihtimalle.

MW2'de Vsync olması lazım yoksa başka isimdedir belki, çünkü açtığımı hatırlıyorum. Olmazsa Nvidia panelden açarsın ama tam yerini bilmiyorum.
Hocam "Her Kareyi Senkronize et" diye bir ayar varmış. Gözümden kaçmış. Ayarı açtım sabit 60 oldu, sonra kapayıp max fps i sınırsız denedim. Aradaki farkı daha iyi anladım. Çok teşekkür ederim.Yağ gibi akıyor, üstelik daha az mı drop yiyorum ya.

Son düzenleme:
Ben göremedim şahsen. CR de yok büyük ihtimalle.

Hocam "Her Kareyi Senkronize et" diye bir ayar varmış. Gözümden kaçmış. Ayarı açtım sabit 60 oldu, sonra kapayıp max fps i sınırsız denedim. Aradaki farkı daha iyi anladım. Çok teşekkür ederim.Yağ gibi akıyor, üstelik daha az mı drop yiyorum ya.
Evet, genel olarak anlamı o ayarın. Oyundan oyuna değişebilir, iyi oyunlar.

Geri
Yukarı