GTX 1650 laptopta Elden Ring'te FPS düşmesi oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

AtaTrem

Yoctopat
Daha fazla  
16 GB RAM, GTX1650 ve i7 10750H işlemcisine sahip bir laptop kullanıcısıyım. Hangi ayarı yaparsam yapayım Elden Ring de FPS düşüşlerine engel olamıyorum. 45FPS'te anlık %1 5 FPS'ler alıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

@erengore hocam ThrottleStop rehberinizden yola çıkarak ayarlamaları yaptım ancak ilginç bir şekilde şu an ekran kartı temperature Power engeline takılıyor. Sabit 1785MHz de çalışan GPU 1200'lerde geziniyor. Görsele ayarları ve FPS değerlerini ekliyorum.

@erengore hocam ThrottleStop rehberinizden yola çıkarak ayarlamaları yaptım ancak ilginç bir şekilde şu an ekran kartı temperature Power engeline takılıyor. Sabit 1785MHz de çalışan GPU 1200'lerde geziniyor. Görsele ayarları ve FPS değerlerini ekliyorum. GPU'nun Memory değeri de 6000'den 5000'e gerilemiş.

@erengore hocam ThrottleStop rehberinizden yola çıkarak ayarlamalar yapmayı denedim. Ekran kartı temp Power uyarısı verdi. Bellek hızı 6000'den 5000'e düştü saat hızı da 1785'ten 1200'lere. Görsele ekledim. Ayarları ve değerleri.

Sistemi en yüksek performans modunda kullandığınıza emin misiniz? Ben öyle görmüyorum.

@erengore hocam rehberinizden yola çıkarak ayarlama yapmaya çalıştım ama pek başarılı olamadım. Ekran kartı değerleri downclock yedi ayarlamalarımdan dolayı bellek hızı 6000'den 5000'e saat hızı 1785'ten 1200'e ve temperature Power uyarısı veriyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1474).png
    Ekran Görüntüsü (1474).png
    4 MB · Görüntüleme: 2
  • Ekran Görüntüsü (1475).png
    Ekran Görüntüsü (1475).png
    996,9 KB · Görüntüleme: 3
  • throttle.png
    throttle.png
    326,9 KB · Görüntüleme: 3
  • 1978ekran.png
    1978ekran.png
    772,2 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleyen: Moderatör:
@erengore hocam throttlestop rehberinizden yola çıkarak ayarlamaları yaptım ancak ilginç bir şekilde şu an ekran kartı temperature power engeline takılıyor. sabit 1785mhz de çalışan gpu 1200lerde geziniyor. görsele ayarları ve fps değerlerini ekliyorum.

@erengore hocam throttlestop rehberinizden yola çıkarak ayarlamalar yapmayı denedim. ekran kartı temp power uyarısı verdi. bellek hızı 6000den 5000 e düştü saat hızı da 1785 den 1200 lere. görsele ekledim. ayarları ve değerleri

@erengore hocam rehberinizden yola çıkarak ayarlama yapmaya çalıştım ama pek başarılı olamadım. ekran kartı değerleri downclock yedi ayarlamalarımdan dolayı bellek hızı 6000den 5000 e saat hızı 1785 ten 1200 e ve temperature power uyarısı veriyor.
Bilmiyorum belki Platform gücünü aşmış olabilirsiniz. Cihazın elimde olması lazım. Bunlar istisnai sorunlar. Kendim ayarlayabilirim ama burada özelden yardım yasak. Kendiniz bu işlere merak salıp her şeyi kendiniz çözecek bilgi birikimine sahip olursanız bu sorunları çok rahat çözersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı