GTX 1650'nin laptop sürümü güçlü bir kart

Ben de 1650'li bir laptopa sahibim size şöyle bir sorum olacak. Kart oyunlarda bazen 1840 MHz zorlayabilecek şekilde çalışıyor eğer işlemciye ağır yük bindiren bir oyun değil ise(BF1, BF5, ETC.) Boost frekansının çok üzerine çıkıyor bu olağan bir şey mi? İnternette araştırınca bilgi bulamamıştım.

Overclock vardır belki. Ama sıcaklıklarınız ne alemde?

Ben de 1650'li bir laptopa sahibim size şöyle bir sorum olacak. Kart oyunlarda bazen 1840 MHz zorlayabilecek şekilde çalışıyor eğer işlemciye ağır yük bindiren bir oyun değil ise(BF1, BF5, ETC.) Boost frekansının çok üzerine çıkıyor bu olağan bir şey mi? İnternette araştırınca bilgi bulamamıştım.
NVIDIA kartların klasik bir durumu bu, GPU yük altında değilken maksimum frekansı göstermesi normal, ben de yaşıyorum bazen, gerçek frekansını görmek için kartı %100'e yakın yük altında test edin.

Bir kart sana yetiyorsa kimin güçlü veya güçsüz dediğinin pek önemi yok. 1650 E-spor oyunları ve eski AAA diyeceğimiz yapımlar için gayet iyi. Ancak günümüzde AAA yapımları için yeterli değil. Oynatması veya açması onu yeterli kılmaz. En az 1660 gücünde bir kart lazım AAA yapımlar için bu devirde.

Bir kart sana yetiyorsa kimin güçlü veya güçsüz dediğinin pek önemi yok. 1650 e-spor oyunları ve eski AAA diyeceğimiz yapımlar için gayet iyi. Ancak günümüzde AAA yapımları için yeterli değil. Oynatması veya açması onu yeterli kılmaz. En az 1660 gücünde bir kart lazım AAA yapımlar için bu devirde.

Low'da oynanabilir şekilde açıyor Cyberpunk Low 55 FPS.

Evet, güçlü bir kart ama 900P'de oynamanız biraz enteresan geldi :). Orta-yüksek ayarlarda 1080P'de 30-45 FPS arasında alıyorum.

1080p de 65 FPS alıyorum orta yüksek arasına alınca 45 oluyor ama bence lowdada oynanır bu oyun grafikler iyi. ASUS'ta Turbo moda alınca +150MHz overclock yapıyor bir de.

Geri
Yukarı