GTX 1650S sistemde God of War kasıyor

Selam. Sistemim bu:
GTX 1650S 4 GB Gigabyte.
i5-6500 3.20 GHz.
8 GB RAM 2133 MHz.
500 GB HDD.
Arkadaşlar malumunuz oyunda her şey çok normal ilerliyordu FPS falan çok güzel ama başladı birden ara sahnelerde falan drop yemeye. Yeni domuz görüyorum drop yiyorum ama ölüp aynı sahneyi tekrar gördüğümde drop falan yok. Dokuzlar gölünde gemiyle seyahet ederken çok drop giriyor yılan çıkınca falan FPS yerlerde. Neden böyle olabilir ekran kartımı yeni aldım çok zoruma gidiyor bu konu.
VRAM fark eder fakat bu kadar da değil.
Kullandığınız RAM yüzünden böyle drop olabilir çift kanal (2x8)kullanırsanız çok rahat bir şekilde oynayabilirsiniz.

4 GB ile bir yere kadar oynatır ondan sonra droplar başlar ben oynatmaz demiyorum zaten.
Bahsi geçen oyunu gölgeler hariç High ayarlarda takılma-kasma olmadan çok rahat oynadım. Ne bir drop ne de bir kasma yaşadım. VRAM olayında haklısınız ancak optimum ayarları bularak görüntüden de minimum ödün vererek oynayabilirsiniz oyunu.

Kartın VRAM olabilir mi? Ben 3050 mobil 8 GB RAM ile orta ayarlarda 70 FPS civarı bitirdim oyunu. Hiç drop girmedi. 🙂
milletde drop girmiyor bende giriyor ne yapmam gerek ayni kart

Kartın VRAM olabilir mi? Ben 3050 mobil 8 GB RAM ile orta ayarlarda 70 FPS civarı bitirdim oyunu. Hiç drop girmedi. 🙂
8 gb yetmiyorsa bosuna para vermiyim. sistemle alakalidir belki windowsla.

Son düzenleme:
@SeidEhmedovv 4 GB VRAM 60 watt mobil 3050 ile orta ayarlarda drop yemeden 70 FPS ile baştan sona bitirdim oyunu. RAM de DDR4 3200 MHz 8 GB tek kanal. Windows 11 Pro işletim sistemi de. 🙂

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradaki arkadasla sistemim neredeyse ayni hatta ekran karti zayif benden ama drop yemiyor, ben yiyorum neden böyle bu?

Yeni konular

Geri
Yukarı