GTX 1660 Super B450M sisteme işlemci önerisi

slyktar

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sistemimdeki işlemci yetersiz olduğu için işlemci değiştirmeye karar verdim R5 5500 veya R5 5600 almayı düşünüyorum. Sistemime uyumlu mudur veya önerebileceğiniz bir işlemci var mıdır? Darboğaz sorunu yaşar mıyım ve anakartımı destekler mi? Sistemimi aşağıya yazdım teşekkürler.

BIOSTAR B450 m
GTX 1660 Super.
256 GB Hi-Level SSD.
650W PSU.
2 X 8 3200 MHz RAM.

5600 al, anakartın destekliyor ancak bios un güncel değilse anakart işlemciyi görmez. Biosunu son sürüme güncelle

Bütçe varsa R5 5600 alın bir de kule tipi soğutucu. Anakart destekler darboğaz kesinlikle olmaz. Bütçeniz nedir toplam?

Önceki işlemciniz neydi yani şu an kullandığınız?
r 5 1600 pro

Bütçe varsa R5 5600 alın bir de kule tipi soğutucu. Anakart destekler darboğaz kesinlikle olmaz. Bütçeniz nedir toplam?

Önceki işlemciniz neydi yani şu an kullandığınız?

Hocam bütçem 4000 TL

Tray Ryzen 5600 alabilirsin ama çekincen varsa kutulu Ryzen 5500 de alabilirsin.

Hocam ne gibi farklar var bende şu an kullandığım işlemci stok soğutucusu var onu kullansam sıkıntı çıkar mı? Bir de işlemci ekran kartına yuksek kaçmıyor değil mi darboğaz yaşar mıyım ve işlemciyi bilgisayarcıda taktırsam olur mu?

Hocam ne gibi farklar var bende şu an kullandığım işlemci stok soğutucusu var onu kullansam sıkıntı çıkar mı? Bir de işlemci ekran kartına yuksek kaçmıyor değil mi darboğaz yaşar mıyım ve işlemciyi bilgisayarcıda taktırsam olur mu?

Bir fark yok, toptan kutusuz olarak alınıyor ve satılıyor tray işlemciler, yani kutu, fan vs. yok. İşlemcinin yüksek olması daha iyi. Bilgisayarcıya gerek yok aslında, hiç tecrüben yoksa taktırabilirsin.

Aldıktan sonra paketi açarken video kaydı alırsın, düşük ihtimal ama eğik pin, eksik pin veya herhangi bir sorun varsa vs. varsa iade edersin.

Bir fark yok, toptan kutusuz olarak alınıyor ve satılıyor tray işlemciler, yani kutu, fan vs. yok. İşlemcinin yüksek olması daha iyi. Bilgisayarcıya gerek yok aslında, hiç tecrüben yoksa taktırabilirsin.

Teşekkür ederim hocam hiç tecrübem yok pinleri yamulturum diye korkuyorum yani hocam bir de r 5 5500 r 5 5600 arasındaki fark a değer mi?

O ekran kartı ile devam edeceksen aradaki farka değmez. İleride güçlü bir kart alırım dersen değer.

Teşekkür ederim hocam hiç tecrübem yok pinleri yamulturum diye korkuyorum yani hocam bir de r 5 5500 r 5 5600 arasındaki fark a değer mi?
geleceğe yönelik olur dersen kesinlikle değer bence almışken 5600 al bir de kule tipi soğutucu.

Bütçen yoksa şimdilik bunu al ilerleyen zamanda kule tipi alırsın.

Bütçemi çıkarırım dersen 3600'e kutusuz fansız al 1000 tl civarına da kule tipi alırsın öyle düşünürsen konu aç yardımcı olalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı