Çözüldü GTX 660 ekran kartı FX 8350 sistemde çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YaVuZ kUdReT61

Hectopat
Daha fazla  
GTX 660 2 GB bir ekran kartım var, herhangi bir sorunu yok lakin kendi bilgisayarımda gözükmüyor. Güç kaynağı yetmiyordur diye başka iyi bir güç kaynağı olan PC'de denedik, tek seferde açıldı. O sırada güç kaynağında sorun var dedik lakin o güç kaynağını aldım, geldim eve, taktım, yine aynı sorun.
Sistem:
Windows 10 Pro MBR.
GTX 660 Max 140W.
PSU: Corsair VS650.
Anakart: ASUS M5A78l USB/3
CPU: FX 8350.
Başka bir PC'ye takınca hemen açılıyor lakin ben kolay bir görüntü bile alamıyorum.
Ekran açılıyorken siyah ekranda kalıyor.
Yani sorun benim anakart da mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet, anakart UEFI destekli değilmiş, kartın bu şekilde sorun çıkarması garip, neden bu şekilde yaptığını anlayamadım, görüntü alma konusunu çözdük ama donma sorununu çözemedik.
Görüntülü konuşma imkanımız yok maalesef.

Görüntü alma kısmını geçtik o sorun çözüldü.

Onboard görüntüyi 8350'den nasıl alıyorsunuz, hatırladığım kadarıyla dahili GPU yoktu işlemcide.

Bilemiyorum herhangi bir ekran kartı takılı değilken görüntü alabiliyorum anakart da olabilir veya olmayabilir fakat görüntü veriyor.

Görüntüsünü paylaşın bulmaya çalışalım.

Msinfo32 üzerinden anakartın eski BIOS kullandığını gördüm yani MBR hem anakartım UEFI desteklemiyor.

Görüntüsünü paylaşın bulmaya çalışalım.

Efendim elinizden geldiğince destek oldunuz fakat olmadı teknoloji nasip işi durum nedir bilmiyorum uğraştığınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20240508_175207.jpg
    IMG_20240508_175207.jpg
    246,2 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:

Geri
Yukarı