GTX 750 250W PSU Sorun yaratır mı?

Kerem Bayer

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Aslında böyle bir düşüncem yoktu fakat FIFA 15'in sistem özelliklerini görünce biraz tedirgin oldum ve ekran kartlarında bellek boyutu ile bellek arayüz değerine bakılarak ekran kartı alınmayacağını bildiğimden dolayı bir ihtimal bu durumu göz önüne getirdim. Şimdi benim bilgisayarım biraz eski ve içinde kullanmakta olduğum PSU 250w lık. Acaba ekran kartımı GTX serisinden bir ekran kartı ile değiştirsem PSU problem yaratır mı? (GTX 750/760/650/660/670/680 örnek olarak)
Not: Bütçem 350-400 tl civarı

Sistemim şu şekilde;
  • Anakart : ASUS m4n68t-m v2
  • İşlemci : AMD Athlon II X2 3.00 GHZ
  • Ekran Kart : Zotac Nvidia Geforce GT 630 4 GB 128-bit
  • Bellekler : 2X4 GB Kingston kvr1333d3n9/4g

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet. Kısa bir ceyap oldu ama sana tavsiyem 750TI. 760 için en az 500w PSU gerek. 750TI'da ise Maxwell mimarisi şad olsun 60w tüketiyor, ona kıyasla 760 170w :). Sana tavsiyem 750TI ve en az 300w bir psu işini görecektir.

Pekala. Bütçem şu an için 500-550 tl ye kadar çıkabilir durumda. PSU değiştiriyorum , ekran kartı değiştiriyorum. Sizce hangi PSU/Ekran kartı ikilisini almalıyım bu bütçeye? Ve işlemci ya da bellekler ile herhangi bir sıkıntı oluşturur mu bu alacağım parçalar?

O sistemde yeni ekran kartları problem çıkartabilir yonga setinden dolayı. O yüzden sistemini sil baştan yenilersen daha iyi olur.
Dostum bu durum ile alakalı bir çok konu açtım ve inceleme yaptım bugüne kadar. Ama maalesef şu anda sıfır bir sistem toplama gibi bir durumum yok. Ve elimde ki ile yeni bir sistem alana kadar yetinmek istiyorum. Biraz iyi yönü olsa yeter. Bende biliyorum yeterli olmadığını ama maalesef imkanım 500-600 tl kadar şu an için. Dolayısıyla benim işimi görecek bir PSU/GPU ikilisine ihtiyacım var. Ya da 500-600 tl ye bu sisteme yapılabilecek daha iyi bir iyileştirme varsa onu söyle bir düşüneyim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı