GTX 750 TI için anakart, RAM ve işlemci önerisi

eren750ti

Hectopat
Daha fazla  
Geçen haftalarda bilgisayarıma 750TI almıştım. Ancak daha sonralarda anakartın hızının da önemli olduğu, işlemcimin çarpan kilidinin açık olmadığını öğrendim. Bütçem çok kısıtlı. Önerebileceğiniz ucuz bir sistem varsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminin özelliklerini ayrıntılı yazarsan yükseltme yapmaya değer bir öneri alabilirsin.

Ben bilgisayarı bütün almıştım çok da güzel bir bilgisayar değil. Oyun oynadıkça bilirsiniz yetmiyor. Anakartın modelini bilmiyorum ancak 1333mhz olması lazım işlemcim i5 2310. RAM 4gb.

İşlemcine bakarak konuşmak gerekirse işini görecek bir sistem. Hala 4 çekirdekli bir işlemcin, 4gb ramin ve yeni aldığın ekran kartın var. Bu sisteme 4gb ram ilave edip 2 sene daha rahatına bakabilirsin.

Bilgilendirme için teşekkürler. Yavaş yavaş para topluyorum sizce alırsam ne almalıyım. Öncelik sırasına göre bilgilendirebilir misiniz?

Sistem güncellemek istediğin zaman İşlemci + Anakart + Ram bu 3ü birlikte değişir.
Şuanki ekran kartın için mevcut sistemine 4gb ram eklemen yeterli.
İlle de değiştireceğim dersen
i5 6500 780TL + MSI Bazooka 310TL + 8GB DDR4 ram 210 TL Toplamda 1300TL yapar ama çok fazla performans artışı görmezsin. Hali hazırdaki işlemcin kötü değil. Vereceğin bu para alacağın performans farkına deymez.
1-2 sene bu haliyle kullanıp sonrasında komple sistemi satıp yenilemen daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı