GTX 750Ti sistem yükseltilmeli mi?

Jure

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Benim DDR2 bir anakartım var DDR2 oldugu icin Max 4 GB RAM takabılıyorum. DDR3 anakart alıp RAM'ı 8 yapmak mantıklı mı? İşlemcim Q9400 ekran kartıda GTX 750 Ti almak istiyorum.

Merhaba. Benim DDR2 bir anakartım var DDR2 oldugu icin Max 4 GB RAM takabılıyorum. DDR3 anakart alıp RAM'ı 8 yapmak mantıklı mı? İşlemcim Q9400 ekran kartıda GTX 750 Ti almak istiyorum.
Mantıklı bence, eğer bütçeniz çok yoksa en azından RAM'i 8 yapmak çok iyi olur. 4 GB RAM artık çok yetersiz geliyor.

şuan ki sisteminiz ney bu arada?

Mantıklı bence, eğer bütçeniz çok yoksa en azından RAM'i 8 yapmak çok iyi olur. 4 GB RAM artık çok yetersiz geliyor.

şu anda 4gb ram q9400 işlemci ve hd6570 ekran kartı var

gtx 750ti almak ıstıyorum yardımcı olabılırmısın ıkıncı el almak ıstıyorum

bide ikinci el anakart alınırmı sızce?

şu anda 4gb ram q9400 işlemci ve hd6570 ekran kartı var

gtx 750ti almak ıstıyorum yardımcı olabılırmısın ıkıncı el almak ıstıyorum

bide ikinci el anakart alınırmı sızce?
şimdi bence 750 ti değilde 1050 ti falan bakın 2.elden, hemen hemen aynı fiyatlar ama aradaki fark büyük. İkinci el anakart alınır ama bazı şeylere dikkat etmeniz gerek, mümkünse elden satın alın.

1-PCI Express girişine bakın.

2-Eğer Intel destekli ise pinlere bakın.

3-Anakart güç alıyor mu almıyor mu test edin.

4-RAM slotlarını inceleyin.

5-USB portlarına bakın.

Bu arada farklı anakarta geçerseniz muhtemelen farklı bir işlemciyede geçmeniz gerekir. O parçalarda pek bir bilgim yok, işin ehli daha bilgili birine sorarsanız o yardım edecektir.
Ekran kartı içinde sıcaklık testi yaptırın, furmark varsa ona yaptırın, yoksa güç gerektiren oyunlara baktırın falan ama ekran kartını ve öbür parçaları baya zorlasın, maksimum kaç dereceyi görüyor bakın.

şimdi bence 750 ti değilde 1050 ti falan bakın 2.elden, hemen hemen aynı fiyatlar ama aradaki fark büyük. İkinci el anakart alınır ama bazı şeylere dikkat etmeniz gerek, mümkünse elden satın alın.

1-PCI Express girişine bakın.

2-Eğer Intel destekli ise pinlere bakın.

3-Anakart güç alıyor mu almıyor mu test edin.

4-RAM slotlarını inceleyin.

5-USB portlarına bakın.

Bu arada farklı anakarta geçerseniz muhtemelen farklı bir işlemciyede geçmeniz gerekir. O parçalarda pek bir bilgim yok, işin ehli daha bilgili birine sorarsanız o yardım edecektir.
Ekran kartı içinde sıcaklık testi yaptırın, furmark varsa ona yaptırın, yoksa güç gerektiren oyunlara baktırın falan ama ekran kartını ve öbür parçaları baya zorlasın, maksimum kaç dereceyi görüyor bakın.
hocam aklıma bı fıkır geldi. simdi ben ddr3 anakarta ve rama 1600tl verecegime 900tl ye 1155pin anakart alırım i5 3570 alırım ve 8ram alırım hepsi 1900tl tutuyor daha mantıklı degilmi?

Hocam selam. Elimde Asrock 970 pro3 anakart + fx8350 ve 8320 işlemci + 2x4gb 1833 mhz + 2x8gb 1600 mhz ram mevcut. Satmayı düşünüyorum. Düşünürseniz görüşebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı