GTX 950M sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

tilac

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
8 GB M471A1K43DB1-CWE+8 GB M471A1K43CB1-CRC
SSD veya HDD modeli
Samsung SSD 860 EVO 500GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 950M
Anakart
HP 8421
İşlemci
Intel Core i7-7500U
Merhaba, biraz önce mavi ekran aldım. Sebebi nedir?

Başlık yanlış oldu, HP Pavilion Notebook kullanıyorum.

Son düzenleme:
CMD'yi yönetici olarak çalıştırın.

Sfc/ scannow yapın.

Sistem dosyalarında bozukluk olabilir.

Bu sürücüleri yükleyin;

• Chipset driverınızı güncelleyin.
  • Malwarebytes yazılımını kaldırın.
  • Kamera sürücünüzü güncelleyin.
  • Disk sağlığınızı, bad sector testinizi yapın.
  • Sorun yine devam ederse etiketleyin, donanımsal olabilir üzerinde çok durmadım ama.
Bugün bir siyah ekran sorunu yaşadım, bilgisayar hiç tepki vermedi sonra güç tuşundan kapattım. Ardından bilgisayar normal şekilde açıldı. Sonra ekran kartı driverlarını DDU ile temizleyip temiz kurulum yaptım. Biraz önce bilgisayarı açtığımda yine mavi ekran aldım.

Minidump:
050924-10125-01.dmp

Ne gibi bir ilgisi var bilmiyorum ama bir de mavi ekrandan sonra masaüstünde bu yazı belirdi:
Ekran görüntüsü 2024-05-09 153827.png

SSD'nin yazılımı bu ekranda:
1715259215405.png

Kapamak için görev yöneticisine gitmek zorundayım.
1715259256202.png

Son düzenleme:
Bugün bir siyah ekran sorunu yaşadım, bilgisayar hiç tepki vermedi sonra güç tuşundan kapattım. Ardından bilgisayar normal şekilde açıldı. Sonra ekran kartı driverlarını DDU ile temizleyip temiz kurulum yaptım. Biraz önce bilgisayarı açtığımda yine mavi ekran aldım.

Minidump:
050924-10125-01.dmp

Ne gibi bir ilgisi var bilmiyorum ama bir de mavi ekrandan sonra masaüstünde bu yazı belirdi:
Eki Görüntüle 2190889
SSD'nin yazılımı bu ekranda:
Eki Görüntüle 2190890
Kapamak için görev yöneticisine gitmek zorundayım.
Eki Görüntüle 2190891

Samsung Magician yazılımı ile ilgili hata kodu var ama ondan kaynaklandığını sanmıyorum. Kaldır sen yine de sağlama alalım işi.

Asıl aldığın hatalar esif.sys ve WDF01000 kaynaklı duruyor. Bunların 1 tanesi Intel dynamic platform thermal Framework sürücüsü iken diğeri Windows sürücüsü.

CMD'ye girip önce SFC /scannow daha sonra tek tek chkdsk /f ve chkdsk /r komutlarını kullanın.

Atacağım linkten driverları indirip güncelleyin. Intel asistanından eski driver varsa yenileyin;

Yeni konular

Geri
Yukarı