Güney Kore'de dil kursuna gitmek

Hocam zaten Güney Kore'de hansung üniversitesinde bilgisayar bilimleri üzerine eğitim almak istiyorum. Bazı üniversiteler dil kursu eğitimi almış kişileri başvuru şartlarında dil kısmından muaf tutuyorlarmış.

@DNA

@Demorlius

Sen gene de al ben olsam alırdım insanlarla diyolog için en azından.

Hocam o zaman Güney Kore'de dil kursuna giderken bir yandan da topik sınavına çalışmaya devam edeyim değil mi? Çünkü Güney Kore'deki çoğu üniversite başvurularda topik şartı olarak seviye 3 ve üstü istiyor.

@Demorlius

@DNA

Edebilirsin evet. Yandan devam ettirirsin zorlayacağını sanmıyorum. Oranın lisanını öğrenmeden gidersen zor olur hem de asyanın garip dilleri olan ülkeleriden birinde sıkıntı çekme. Yandan devam ettir sınavını ve Kore lisanına çalışmayı. Sınavı kazanama veya düşük not alma durumuna bile düşen en azından gene Kore lisanında biraz deneyim kazanmış olacaksın. Kısacası çalış.

Edebilirsin evet. Yandan devam ettirirsin zorlayacağını sanmıyorum. Oranın lisanını öğrenmeden gidersen zor olur hem de asyanın garip dilleri olan ülkeleriden birinde sıkıntı çekme. Yandan devam ettir sınavını ve Kore lisanına çalışmayı. Sınavı kazanama veya düşük not alma durumuna bile düşen en azından gene Kore lisanında biraz deneyim kazanmış olacaksın. Kısacası çalış.

Hocam sizce güney Kore'de hansung üniversitesinde bilgisayar bilimleri okunur mu?

Hocam zaten güney Kore'de hansung üniversitesinde bilgisayar bilimleri üzerine eğitim almak istiyorum. Bazı üniversiteler dil kursu eğitimi almış kişileri başvuru şartlarında dil kısmından muaf tutuyorlarmış.

@DNA

@Demorlius
Evet, dil eğitimi alırsan orada ve sınavla da kanıtlarsan muaf olabilirsin.

Geri
Yukarı