Günlük 3000 kalori ihtiyacı nasıl karşılanır?

T Bag

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 15 yaşında 175 boyunda 65kg olan biriyim. Sporumu haftada 3 kez yapıyorum. Off dayde kendim evde göğüs+forearm çalışıyorum. Kilo almak için günlük 3000-3500 civarı kalori almam lazımmış. Bakıyorum internetten habire et, tavuk vs diyorlar fakat her gün ete para yetişmez en fazla 3 güne bir yiyorum tavuk veya et. Nasıl karşılayabilirim bu kalori ihtiyacını?

Kendin evde çalışıyorsan off day değil ki o. "Set arası dinlenmelerde dumbbell curl yap." diyen broların yapacağı bir saçmalık bu.

Kilo almak için günlük 3000-3500 civarı kalori almam lazımmış.
Bu senin hesapladığın değer mi yoksa bir yerden mi gördün? Hesaplamak istersen buradan yapabilirsin:

Pirinç, bulgur, makarna gibi besinleri tüketebilirsin. Kuruyemişlerde de çok kalori vardır. Yulaf, süt, muz vs. ile kendine shake yapabilirsin.

Kendin evde çalışıyorsan off day değil ki o. "Set arası dinlenmelerde dumbbell curl yap." diyen broların yapacağı bir saçmalık bu.

Bu senin hesapladığın değer mi yoksa bir yerden mi gördün? Hesaplamak istersen buradan yapabilirsin:

Pirinç, bulgur, makarna gibi besinleri tüketebilirsin. Kuruyemişlerde de çok kalori vardır. Yulaf, süt, muz vs. ile kendine shake yapabilirsin.
Sivilce sorunum vardı aknetrent kullandım 6 ay ama yine fıstık olsun çiğdem olsun yedikden sonra sivilce çıkıyor. Shake içiyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunu yapıyorum evde. Spor salonuna gidiyorum 2-3 aydır eğer geçen gün göğüs çalışmadıysam ertesi gün evde çalışıyorum göğüs. Tüm bunların dışında ilk başladığımda 62 kiloydum 1,5-2 ay sonra 65 oldum fakat şuan kilo alımı yok harcadığım kaloriyle aldığım kalori aynı muhtemelen. Ek neler yapabilirim diye bakıyorum. Mesajın için teşekkür ederim ayrıca.

Bir süredir kilo alamıyorsan günlük kalori alımını artırabilirsin. Bir yerden sonra başta aldığın kalori miktarı senin için yeni normal gibi bir şey oluyor, vücudun alışıyor. 300 civarı artırsan yeter muhtemelen.

Arkadaşlar ben 15 yaşında 175 boyunda 65kg olan biriyim. Sporumu haftada 3 kez yapıyorum. Off dayde kendim evde göğüs+forearm çalışıyorum. Kilo almak için günlük 3000-3500 civarı kalori almam lazımmış. Bakıyorum internetten ha bire et, tavuk vs diyorlar fakat her gün ete para yetişmez en fazla 3 güne bir yiyorum tavuk veya et. Nasıl karşılayabilirim bu kalori ihtiyacını?

Kilonun 1.5, 2 katı protein almaya çalış kalori için karbonhidratı arttır, kahvaltıda şekersiz fıstık ezmesi tüketebilirsin ayrıca off günlerinde idman yapma ki kasların kendini onarıp gelişebilsin.

Kilonun 1.5, 2 katı protein almaya çalış kalori için karbonhidratı arttır, kahvaltıda şekersiz fıstık ezmesi tüketebilirsin ayrıca off günlerinde idman yapma ki kasların kendini onarıp gelişebilsin.
protein ihtiyacını karşılayamıyorum 1 kilo tavuk kaç para olmuş :(. Protein tozlarıda çok pahalı maalesef Whey Protein Tozu Fiyatı - En İyi Whey Protein Tozu Markası ve Kullanıcı Yorumları fiyatı uygun gibi gözüküyo ama 16 servis yani 16 gün gidiyo en iyi ihtimal. Off day konusunda pazartesi göğüs çalışıyoruz ben perşembe ve cumartesi ayrıca evde çalışıyorum. Yani ard arda yapmıyorum aynı kas grubunu. Daha fazla karbonhidrat alacağım. Tavsiyen için teşekkür ederim.

Protein ihtiyacını karşılayamıyorum 1 kilo tavuk kaç para olmuş :(. Protein tozları da çok pahalı maalesef Whey Protein Tozu Fiyatı - En İyi Whey Protein Tozu Markası ve Kullanıcı Yorumları fiyatı uygun gibi gözüküyor ama 16 servis yani 16 gün gidiyor en iyi ihtimal. Off day konusunda pazartesi göğüs çalışıyoruz ben perşembe ve cumartesi ayrıca evde çalışıyorum. Yani art arda yapmıyorum aynı kas grubunu. Daha fazla karbonhidrat alacağım. Tavsiyen için teşekkür ederim.

Protein tozuna harcayacağın parayı yemek yemeye harcaman gerekiyor, yemeği halletmeden toz kullanmanın faydası olmaz elinden geldiğince yemeği halletmeye çalış

Protein tozuna harcayacağın parayı yemek yemeye harcaman gerekiyor, yemeği halletmeden toz kullanmanın faydası olmaz elinden geldiğince yemeği halletmeye çalış
et ve tavuk çok pahalı olduğu için 3 günde bir falan yiyorum o günleride spor günlerine denk getirmeye çalışıyorum. Onun dışında karbonhidrat ağırlıklı yemek yiyorum. Mesajın için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı