Rehber Güzel çipli G.Skill RAM'leri nasıl satın almadan anlarım?

Alttaki kesin Samsung B-Die. Üsttekinin de B-Die olması lazım, kolay kolay 4000 MHz RCDRD 19 yapacak çip yok çünkü.

Hocam 20Dk'ya CPU-Z resimlerini atacak. Çok fazla da uğraştırmak istemiyorum karşımdakini. Bayağı bir yardımcı oldu kendisi.

CPU-Z'de iki kit için de Samsung yazması yeterli mi sence?

Bir de iki kiti alırsam uyumsuzluk yaşar mıyım? Adam 2 senedir 3 sistemde kullandım diyor. O.C ile eşitlenir mi bunlar?

Farklı ürünlere bakıyorum. Birebir aynı timingler 1.4v falan yazıyorlar. Bunlar ise 1.35V

Son düzenleme:
Hocam 20Dk'ya CPU-Z resimlerini atacak. Çok fazla da uğraştırmak istemiyorum karşımdakini. Bayağı bir yardımcı oldu kendisi.

CPU-Z'de iki kit için de Samsung yazması yeterli mi sence?

Bir de iki kiti alırsam uyumsuzluk yaşar mıyım? Adam 2 senedir 3 sistemde kullandım diyor. O.C ile eşitlenir mi bunlar?

1.35V olması daha iyi. Ortak değerler bulabilirsiniz muhtemelen. CPU-Z'de Samsung yazması pek yeterli değil, Samsung D-Die ve S-Die da olabilir ama onlar RCDRD 19 yapabilir mi bilmiyorum.

1.35V olması daha iyi. Ortak değerler bulabilirsiniz muhtemelen. CPU-Z'de Samsung yazması pek yeterli değil, Samsung D-Die ve S-Die da olabilir ama onlar RCDRD 19 yapabilir mi bilmiyorum.

Taiphoon Burner bende çalışmıyor, ne yaptıysam beceremedim. Karşımdakinden de çalışmayan bir şeyi yüklemesini istemem doğru değil. Başka yöntem yok değil mi?

Taiphoon Burner bende çalışmıyor, ne yaptıysam beceremedim. Karşımdakinden de çalışmayan bir şeyi yüklemesini istemem doğru değil. Başka yöntem yok değil mi?

Denedim denedim ama olmuyor :)

Hatta tekrar yaptım restart atıyorum.

Denedim denedim ama olmuyor :)

Hatta tekrar yaptım restart atıyorum.

1686476952803.png

Son düzenleme:
Son düzenleme:
4000-18-22 olan muhtemelen bad bin B-Die ama denemek gerek. Üstteki için yorum yapmak zor ama onun good bin B-Die olma olasılığı daha yüksek gibi.

İkisine de baktık Samsung yazıyor ama Windows 11 olduğundan Taiphoon açılmıyor onda da.
İyi dediğimiz;

1686477966398.png

Diğeri;

1686477986060.png

Almaya gideceğim vallahi hoşuma gitti.

Win 10 indirip Taiphoon indiricem. Merak ediyorum :)

Güncelleme:

Evet geldik sonuçlara, bir miktar risk ile aldığım kitler :) ;

Yorumlar mısınız lütfen?

1. kit
1686485449085.png

2.kit
1686485467919.png

Dosya Ekleri

• 20230611_134943.jpg
    20230611_134943.jpg
    108,6 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
İkisine de baktık Samsung yazıyor ama Windows 11 olduğundan Taiphoon açılmıyor onda da.
İyi dediğimiz;

Eki Görüntüle 1816190

Diğeri;

Eki Görüntüle 1816191

Almaya gideceğim vallahi hoşuma gitti.

Win 10 indirip Taiphoon indiricem. Merak ediyorum :)

Güncelleme:

Evet geldik sonuçlara, bir miktar risk ile aldığım kitler :) ;

Yorumlar mısınız lütfen?

1. kit
Eki Görüntüle 1816370

2.kit
Eki Görüntüle 1816371
Overclock yaparak anlayabilir anca. Dilerseniz konu acin, bakalim.

Geri
Yukarı