Güzel kokan ucuz erkek parfümü önerisi

Çok içimden gold demek geldi, bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla gold daha uzun süredir var o yüzden gold demek geldi. Blue Sprit ve Gold'u daha önce denemedim. O piti piti yapın veya içiniziden geleni alın bence, sorun olacağını sanmıyorum.
ZARA SEOUL + LISBOA 80 ML ayrıca böyle bir ikili daha var.

Silver + Blue Sprit nasıl?
Ayrıca genel olarak kalıcı parfüm değiller. Hatırlatıyorum tekrardan, EDT parfümler. Emin olarak alınız.

Silver güzel, deneyimledim biliyorum. Hatta size yazarken birkaç kez daha kokladım ve çok iyi bir koku. Şimdi diğerlerini denemediğim için öneremem. Bence aceleniz varsa Silver ile bir kombinasyon yapın. Daha sonra Zara mağazasında deneyin. Bir başka parfüm önerecektim yine Zara'dan, muhteşemdi. Fakat adını unuttum :(

Kalıcılık gibi bir beklentiniz var mıydı bu arada?

Ayrıca genel olarak kalıcı parfüm değiller. Hatırlatıyorum tekrardan, edt parfümler. Emin olarak alınız.

Silver güzel, deneyimledim biliyorum. Hatta size yazarken birkaç kez daha kokladım ve çok iyi bir koku. Şimdi diğerlerini denemediğim için öneremem. Bence aceleniz varsa Silver ile bir kombinasyon yapın. Daha sonra zara mağazasında deneyin. Bir başka parfüm önerecektim yine Zara'dan, muhteşemdi. Fakat adını unuttum :(

Kalıcılık gibi bir beklentiniz var mıydı bu arada?

Yani kalıcılık olsa iyi olur, edt ne demek anlamadım?

Zara'daki neredeyse bütün parfümler meşhur pahalı parfümlerin ucuz klonları. Konuda adı geçenlerden hatırladıklarımı sayayım.

Blue Spirit: Paco Rabanne Invictus
Seoul: Paco Rabanne Invictus
Silver: Gucci Guilty
Gold: 1 Million
Uomo: 1 Million
Lisboa: Acqua di Gio

Bu parfümlerin yorumlarını okuyarak ya da mağazadan deneyerek karar verebilirsiniz.

Zara'daki neredeyse bütün parfümler meşhur pahalı parfümlerin ucuz klonları. Konuda adı geçenlerden hatırladıklarımı sayayım.

Blue Spirit: Paco Rabanne Invictus
Seoul: Paco Rabanne Invictus
Silver: Gucci Guilty
Gold: 1 Million
Uomo: 1 Million
Lisboa: Acqua di Gio

Bu parfümlerin yorumlarını okuyarak ya da mağazadan deneyerek karar verebilirsiniz.
Mağazası bulunduğum şehirde yok maalesef.

Yani kalıcılık olsa iyi olur, edt ne demek anlamadım?
Parfümlerin içerisindeki yoğunluk miktarı diyebiliriz. Saf Koku>EDP>EDT>EDC olarak gidiyor. Saf Koku bildiğimiz hacı kokusu gibi olanlar. Sürmeli olanlar :D EDP ise yoğunluğu en yüksek olan fakat su ile karıştırılmış parfüm. Saf Koku harici hepsi bildiğimiz fıs fıs parfümler. Sürmeli değil yani. EDT daha çok su ile karıştırılmış olanı, EDC ise zeytinli kantin poğaçası gibi, sadece aromayı aklından geçirerek yapılanlar. Yani en çok su katılan parfümlerdir. Tabii bu yoğunluk derecelerine göre kalıcılık değişiyor. Anlayacağınız üzere bu sıralamada gidiyor. Önerim bunlar içerisinden mümkünse EDP olanı kullanmak. Saf koku kullanmak bana çok kullanışlı gelmiyor.

Parfümlerin içerisindeki yoğunluk miktarı diyebiliriz. Saf Koku>EDP>EDT>EDC olarak gidiyor. Saf Koku bildiğimiz hacı kokusu gibi olanlar. Sürmeli olanlar :D EDP ise yoğunluğu en yüksek olan fakat su ile karıştırılmış parfüm. Saf Koku harici hepsi bildiğimiz fıs fıs parfümler. Sürmeli değil yani. EDT daha çok su ile karıştırılmış olanı, EDC ise zeytinli kantin poğaçası gibi, sadece aromayı aklından geçirerek yapılanlar. Yani en çok su katılan parfümlerdir. Tabii bu yoğunluk derecelerine göre kalıcılık değişiyor. Anlayacağınız üzere bu sıralamada gidiyor. Önerim bunlar içerisinden mümkünse EDP olanı kullanmak. Saf koku kullanmak bana çok kullanışlı gelmiyor.
Açılımları: Eau de Parfum, Eau de Toilette, Eau de Cologne

Buradan da görebilirsiniz.

Geri
Yukarı