H61MK için i5 3570 alınır mı?

Bütçe
1.5k

Kuzey28

Centipat
Daha fazla  
RAM
8
Anakart
H61MK
Merhaba H61MK anakartım var ve işlemcim şu an Pentium G2030. bunu i5 3570 ile değiştirmek istiyorum. Fortnite ve Valorant oynayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız nedir? Bu anakarta Max i7 3770 takılır oda en fazla GTX 1660 ila idare eder.

Merhaba H61mk anakartım var ve işlemcim şu an Pentium g2030. bunu i5 3570 ile değiştirmek istiyorum. Fortnite ve Valorant oynayacağım.

@Trickester sistemde zaten darboğaz var ve Valorant da çok fazla FPS düşmesi yediğim için alıyorum.

@Kuzey28 sistemdeki darboğaz işlemciden kaynaklı işlemci 100 kullanıyor ekran kartı %50 falan oluyor Valorant'ta.

@Trickester almak mantıklı mı sizce.

Son düzenleme:
@Trickester sistemde zaten darboğaz var ve Valorant da çok fazla FPS düşmesi yediğim için alıyorum.

@Kuzey28 sistemdeki darboğaz işlemciden kaynaklı işlemci 100 kullanıyor ekran kartı %50 falan oluyor Valorant'ta.

@Trickester almak mantıklı mı sizce.

Bu işlemciyle Max GTX 1050 Ti falan öneriyorlar ki GT 640 çok düşük bir kart lakin bütçeniz galiba 1500 TL i5 3570 500-600 civarı almak mantıksız olmaz bir süre sonra da ekran kartı yenilersiniz.

@Trickester yani işlemci almak şu an mantıklı zaten yaşadığım sorunlar çoğunlukla işlemcideydi daha sonra bütçemi arttırıp ekran kartı alayım o zaman bir de Valorant da etki eder biliyorum da Fortnite da işlemci etki eder mi?

@Trickester yani işlemci almak şu an mantıklı zaten yaşadığım sorunlar çoğunlukla işlemcideydi daha sonra bütçemi arttırıp ekran kartı alayım o zaman bir de Valorant da etki eder biliyorum da Fortnite da işlemci etki eder mi?

Evet etki edebilir Fortnite de işlemci ağırlıklı bir oyun diye biliyorum. Bu arada bütçeniz 1500 TL ise i7 3770 alabilirsiniz bu anakarta takılabilecek en iyi islemcidir lakin bu islemciler 1200 TL'den basliyorlar ve gereksiz pahalilar ben birkaç ay önce i7 3770 aldım memnunum ama bir tik fazla ısınıyorlar. Eğer anakart değişmeyecekse almışken en iyisini almak en mantıklısı ileride de GTX 1660 tarzı bir ekran kartı alırsanız sizi cok mutlu eder neredeyse piyasadaki tüm oyunları iyi kotu oynarsınız. Ama tavsiyen DDR4 bir sisteme gecmeye çalışmanız yönünde.

Geri
Yukarı