Çözüldü Hackintosh grafik hızlandırma ile çalışan bir program açıkken erkanda bozulma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

720212

Picopat
RAM
Kingston 8GB + 8GB DDR3L 1600 MHz
Ekran kartı
Intel HD Graphics 4600 & Nvidia GTX960M
İşlemci
Intel Core i7 4720HQ HD4600
Merhaba. OpenCore ile aşağıdaki sisteme kurulum sonrası Hackintool ile ekran kartıma en uygun yamayı bulup Config dosyama işledim. İşin garip tarafı HD4600 olan grafik işlemcime kendi yamasını kabul etmeyip Apple logosu gelmeden önceki ekranda "unsupported CPU" hatası verip donuyordu. Sisteme en uygun fake GPU ile HD5000 yamasını uygulayıp kasma, donma olmadan tam performansla çalıştırdım. Fakat bu da beraberinde bir sorunu getirdi. Eğer bir program grafik hızlandırma ile çalışıyorsa videodaki gibi sorun ortaya çıkıyor. Bu da kullanılmaz bir hale geliyor. Bazı programlarda grafik hızlandırma kapatılabiliyor ama bazı programlarda kapatılamıyor. Kapatılsa bile bazı önemli şeyler çok yavaş çalışıyor. Bunun bir çözümü var mıdır? Ya da grafik hızlandırmayı sistemden komple kapatabileceğim bir ayar var mıdır?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

EFI klasörüm

Çözüm
Bu config dosyası ile dene. Boot ekranın'da reset NVRAM yap sonra sistemi açıp test et.
Çok teşekkür ederim. En sonunda ekran sorunum da çözüldü. Elinize sağlık.

Güncelleme: Bu EFI'yi kullandıktan sonra ekran parlaklığımı değiştiremiyorum. Nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• Screen Shot 2023-10-15 at 19.03.07 PM.png
    Screen Shot 2023-10-15 at 19.03.07 PM.png
    76,7 KB · Görüntüleme: 22
  • Screen Shot 2023-10-15 at 19.03.27 PM.png
    Screen Shot 2023-10-15 at 19.03.27 PM.png
    30,1 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

Geri
Yukarı