Hackintosh sistemde Bluetooth, Ethernet, HDMI, parlaklık ve uyku modu düzgün açlışmıyor

@kayrazapt007 Sağ kısımda Release yazan yerden indirebilirsiniz.
@Utku92 Size gelince, normalde no-name'lere nokta vakit ve ilgi ayırmam fakat bu kategoriye dadanıp bu kategoride olmayan bilginiz ile kendinizi küçük duruma düşürmeyi bırakın. Gereksiz mesajlarınız silindiği zaman da "Aaa, mesajım silinmiş, anlamadım..." demeye devam edersiniz sonra...

Son düzenleme:
@kayrazapt007 sağ kısımda release yazan yerden indirebilirsiniz.
@Utku92 size gelince, normalde no-name'lere nokta vakit ve ilgi ayırmam fakat bu kategoriye dadanıp bu kategoride olmayan bilginiz ile kendinizi küçük duruma düşürmeyi bırakın. Gereksiz mesajlarınız silindiği zaman da "AAA, mesajım silinmiş, anlamadım..." demeye devam edersiniz sonra...

Kendimi küçük düşürdüğüm yok. Biraz kendini beğenmiş birine benziyorsunuz. Ben çok eskiden beridir bu işin içindeyim iatkos niresh Snow Leopard'dan beridir birçok sisteme kurdum. Yaşınız büyüyünce ancak sizinle muhatap olurum. Yaşınız büyükse de vah halinize.

Dilerseniz kendinizi en eskisi ilan edin bu tecrübesizliğiniz ile kimsenin gözünde hiçbir şey değişmez. Saygı görüp, muhatap olabileceğiniz tek kitle Hackintosh hakkında bilgisi olmayan kitledir zaten, bol şans. Bilmediğiniz ve alakanız olmayan Hackintosh konularına mesaj atmamanız akıllıca olacaktır. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam tartışmaya gerek yok 😃. EFI'yi indirdim ve OC EFI diskine attığımda F11 ile boot menu'de başlatmaya çalışıyorum ancak başlatmıyor.

Hocam bir de siz bakabilir misiniz acaba? @Kleyn

Hocam yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Bluetooth, Ethernet donanım modelin nedi ? Ekran kartı yamasını'da bir yap.

Ağ kartı için bunu dene.
Wifi için buraya bir bak.

Hocam ayrıca şunu sormak istiyorum. OpenCore sürümümü güncellemekte bir fayda var mı? TP Sosyal'deki OpenCore sürümünü kullanıyorum.

Şundan dolayı sordum. OpenCore uygulamasını açtığımda sürümle ilgili bir hata alıyorum sol aşağıda.

Bluetooth, Ethernet donanım modelin nedi ? Ekran kartı yamasını'da bir yap.
Hocam ayrıca linkteki konuya göre her şeyi ayarladım. Bilgisayar kendi kendine uykuya geçtikten sonra tekrar açtığımda parlaklık çalışıyor. HDMI fixlenmedi.

Ethernet ve Wi-Fi kext'lerini kurdum. şu an sorunsuz şekilde çalışıyor.
Ayrıca IntelBluetoothFirmware kextlerini kurdum. Şu an Bluetooth çalışıyor.

Dosya Ekleri

• Görüntü 10.09.2023 14.40.jpg
    Görüntü 10.09.2023 14.40.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı