Hafif ve oyun için en iyi Linux dağıtımı

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba öncelikle. Sistemim Pentium E5200, RAM'im 3, ekran kartım AMD Radeon HD 5500 (1 GB). Bu sistemde eski oyunları oynuyorum ve Linux kullanacağım. Acaba bu sisteme hafif ve oyun oynayabileceğim bir Linux önerebilir misiniz?

Arkadaşlar merhaba öncelikle. Sistemim Pentium E5200, RAM'im 3, ekran kartım AMD Radeon HD 5500 (1 GB). Bu sistemde eski oyunları oynuyorum ve Linux kullanacağım. Acaba bu sisteme hafif ve oyun oynayabileceğim bir Linux önerebilir misiniz?
Linux Mint XFCE öneririm. Steam'den mi oynuyorsun? Oynadığın oyunları yazar mısın?

Pisi Linux başlangıç için yeterlidir.

Oyun oynayacaksın bu sisteme Linux kurma. Ekran kartın Vulkan desteklemiyor yani Proton, Wine gibi programlarla oyun açamazsın. OpenGL ile açmaya zorlayabilirsin ama performans oldukça düşük olacaktır ki ekran kartı da pek güçlü değil zaten. Minecraft gibi Linux tarafında desteklenen oyunları oynarsın anca.

Geri
Yukarı