Haftada 1-2 tane döner yemek diyete zarar verir mi?

yorgunbiri

Femtopat
Daha fazla  
Abiler ablalar merhaba. Ben bugün spora başladım ama bana bir diyet listesi verdiler. Ben de bu diyet listesine uyacağım ama ben böyle haftada ya da 2 haftada 1 döner yesem ne olur? Onu merak ettim çok zararı olur mu?

Günlük kalori yakımına göre ayarlaman gerek önemli olan günlük kalori sınırın ve döner kalorisinin tutması diye biliyorum.

Bir şey olmaz. Kendinizi çok sıkarsınız diyet listesine hep uymaya çalışırsanız arada ufak kaçamaklar olabilir (abartmadan)

Abiler ablalar merhaba. Ben bugün spora başladım ama bana bir diyet listesi verdiler. Ben de bu diyet listesine uyacağım ama ben böyle haftada ya da 2 haftada 1 döner yesem ne olur? Onu merak ettim çok zararı olur mu?
Size kim o listeyi DİYET adı altında verdiyse çok büyük yanlış yapmış, insan beyninin nasıl çalıştığından haberi yok galiba?

Neyese uzatmayayım, aklınızdan ve hayatınızdan o kelimeyi çıkarın, sizi iyi ve sağlıklı tutacak şey Düzenli Beslenme.

Bu arada, herkesin yaptığı çok büyük bir hata var, isterseniz hergün döner yiyebilirsiniz, önemli olan yediğinizden fazlasını yakmaktır, yakabiliyorsanız sorun olmaz.

Bu arada, herkesin yaptığı çok büyük bir hata var, isterseniz hergün döner yiyebilirsiniz, önemli olan yediğinizden fazlasını yakmaktır, yakabiliyorsanız sorun olmaz.
Şu mesajından senin diyetetik okumadığını ve hatta anatomi bilginin de olmadığını anladım. Ben sana değil ama sevgili dostuma cevap vereyim :

2 haftada 1 yemek hiç sorun değil. Hatta haftada 1 de sorun değil ama 2 sorun olabilir kitle endeksinize bağlı. ''Kan Şekeri'' denilen bir bela var. Onu optimum dengede tutman lazım. Diyetisyen sana kan sonuçlarına bakarak onu yazmıştır zaten. Ayrıca ''yakmak'' gibi saçma sapan mantıkla hareket etmeyin. Yediğiniz her şeyi tümüyle yakmıyorsun. Vücut onun içindeki besin değerlerini alıyor kullanıyor ATP üretip harcıyor. Yani senin karaciğerinde yağlanma varsa sen 1 bardak alkol veya enerji içeceği de içsen asla ama asla YAĞDAN KİLO VEREMEZSİN. Tartıda zayıflamış gözükürsün ama kaybettiğin tek şey kas ve sıvı olur. Veya senin şekere karşı duyarlılığın vardır istersen günde 20 km yürüyüş yap şekerli bir şey yedin mi immün sistemin çökeceğinden fazlasıyla kilo alacaksın.

Kısacası burada eğitim seviyesinin, bilgi seviyesinin ne olduğu belirsiz insanlardan fikir alacağına bu işin okulunu okumuş, sınavlarını kazanmış, binlerce danışanı olan Diyetisyenlere danış. Zaten o kan tahlilini canı sıkıldığı için istemiyor. Üstteki arkadaş gibi boş konuşmamak için bilimle konuşmak için istiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı