Haftada 5 gün full body yapılır mı?

@cinar_yasarrr
@Booker_DeWitt

Beslenmem cok iyi supplement de aliyorum dedigim gibi kendimi cok iyi hissediyorum dinlenme gunleri bisinyapmayinca bosa kurek cekiyor gibi hissediyorum vaktimde var. Vermem gereken kilolar da var bir yandan o yuzden surekli salona gidip antrenman yapiyorum. Ama fizigim bayağı degisti oradanda bir gaz geliyor bir de salonda kasli 10 sene ustu spor yapanlarada sordum. Bir şey olmaz biz haftanin 7 gunu geliyoruz dediler daha da bir gaza getirdiler. Bir sure sunu deneyeceğim ona gore kararimi verecegim 4 gun spor ile başladım 2haftadir deniyorum.

Yorumlariniz degerli benim icin teşekkür ederim cok.

Ptesi spor.
Sali spor.

Carsamba dinlenme.

Persembe spor.
Cuma spor.

Cumartesi pazar dinlenme ve yuruyus.

@cinar_yasarrr
@Booker_DeWitt

Beslenmem cok iyi supplement de aliyorum dedigim gibi kendimi cok iyi hissediyorum dinlenme gunleri bisinyapmayinca bosa kurek cekiyor gibi hissediyorum vaktimde var. Vermem gereken kilolar da var bir yandan o yuzden surekli salona gidip antrenman yapiyorum. Ama fizigim bayağı degisti oradanda bir gaz geliyor bir de salonda kasli 10 sene ustu spor yapanlarada sordum. Bir şey olmaz biz haftanin 7 gunu geliyoruz dediler daha da bir gaza getirdiler. Bir sure sunu deneyeceğim ona gore kararimi verecegim 4 gun spor ile başladım 2haftadir deniyorum.

Yorumlariniz degerli benim icin teşekkür ederim cok.

Ptesi spor.
Sali spor.

Carsamba dinlenme.

Persembe spor.
Cuma spor.

Cumartesi pazar dinlenme ve yuruyus.
Ben de eskiden senin gibi düşünüyordum, fakat bilinçlenince öğrendim ki asıl vücudumuzu dinlendirmediğimiz zaman boşa kürek çekiyoruz. 10 sene spor yapan birisi haftanın 7 günü geliyorsa amacı vücudunu iyi tutmak değildir, sinirini sporda atıyordur. 3 ayda 1 hafta dinlenmek de çok iyi geliyor.

Bu arada bunu kendim öğrenmedim, bir çok 10-15 sene spor yapan kişi ve 15 senedir antrenörlük yapan salon sahibi abi söyledi. Sonrasında ise denedim ve o kadar fark gördüm ki çok hızlı gelişiyordum son aylara göre.

Ben de eskiden senin gibi düşünüyordum, fakat bilinçlenince öğrendim ki asıl vücudumuzu dinlendirmediğimiz zaman boşa kürek çekiyoruz. 10 sene spor yapan birisi haftanın 7 günü geliyorsa amacı vücudunu iyi tutmak değildir, sinirini sporda atıyordur. 3 ayda 1 hafta dinlenmek de çok iyi geliyor.

Bu arada bunu kendim öğrenmedim, bir çok 10-15 sene spor yapan kişi ve 15 senedir antrenörlük yapan salon sahibi abi söyledi. Sonrasında ise denedim ve o kadar fark gördüm ki çok hızlı gelişiyordum son aylara göre.

5/3/1 programımda her 4 haftada bir deload haftası yapıyorum. Vücut tökezlemeden düzenli olarak dinlendirmek gerekli.

Beslenmem cok iyi supplement de aliyorum dedigim gibi kendimi cok iyi hissediyorum dinlenme gunleri bisinyapmayinca bosa kurek cekiyor gibi hissediyorum vaktimde var. Vermem gereken kilolar da var bir yandan o yuzden surekli salona gidip antrenman yapiyorum.
Haftada 5 gün full-body olmaz.
Onun yerine haftada 5 veya 6 gün split antrenman yapmayı tercih edebilirsin.
Beslenme, dinlenme ve uyku da gelişimde etkili faktörlerdir.

Haftada 3 gün idman yapmak full body için gayet yeterlidir.5 gün gidecekseniz split yapmanız çok daha iyi olur.

Ayrıca dinlenmeden sonra ağırlıklar da artıyor. Bazıları maalesef bunu bilmiyor 10 sene bile spor yapsa.

Aynen öyle. Spora başladığımda benche başladığım zaman boş barı zor kaldırıyordum oradaki 6 yıldır spor yapan abi 60 kilo bench atabiliyordu. Aradan bir yıl geçti o abi hala gelip 60 kilo benchini atıp gidiyor:)

Yeni konular

Geri
Yukarı