Hakkımda suç duyurusunda bulunacaklar sonuç ne olur?

ReislerdeSever

Yoctopat
Daha fazla  
Ben sosyal medya üzerinden biriyle tanıştım. Yaklaşık 2 aydır konuştuğum bu insan sürekli güven problemi yaşayan biriydi. İnsanların sizi rehberine nasıl kaydettigini, isim etiketlerini öğrendiginiz bir uygulama var çoğunuz biliyorsunuzdur ismini vermeyeyim. Orada beni birisi eylül Ali diye kaydetmis. Eylül benim eski sevgilim ama beni o şekilde kaydeden kişiyi bilmiyorum.

Bu kız da o isim etiketini biraz sanırım cahil birisi olduğu için hat sahibinin ismi sanmış. Bana aniden gelip senin ismin Ali mi yoksa eylül Ali mi dedi. Bende eylül nereden çıktı, benim adım Ali dedim. Devamında bana ya sen dolandırıcı mısın doğruyu söyle dedi. Bende dolandırıcı derken? Dedim.
Bilmiyorum baksana tutuştun hemen, adıni yanlış söylemesen tutuşmazdın dedi.

O an artık patladım ve bu kişiye bir dünya küfür, hakaret ettim. Ağzıma gelen en ağır küfürleri ettim.
1 saat sonra da gizli numaradan arandım, karşı tarafın babası bana aynı şekilde küfürler etti ve tehdit etti beni.

Ek olarak da şikayet edeceklerini söylediler.

Özetle dolandırıcı mısın sen denildiği için, iftira atıldı için küfür ettim tahrik olup.
Aradan bir saat geçince karşı tarafın babası da beni gizliden arayıp tehdit etti, bana ve aileme küfürler etti.
Ayrıca suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Sonuç ne olur?
Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey olmaz. Karşı tarafta sana küfür etmiş. Ayrıca dolandırıcı da değilsin dediğine göre. Kısaca bir şey olmaz.
Hayır asla değilim öyle birşey asla yok. Durduk yere dolandırıcı mısın sen dedi. İzah ettim, bak tutuştun demek ki dolandırıcı birisin yalancı birisin vs demeye başlayınca her küfürü ettim ailesine kadar o an sinirlerim de bozuktu.

Sonra da karşı tarafın ailesi bana, aileme küfürler etti gizli numaradan arayıp. Üstelik tehdit de edildim. Ve konuşmanın sonunda savcılığa vereceğiz vs dediler

İnsanları rehberinize nasıl kaydettiğinizi gördüğü 3.parti uygulaması olduğunu belirtmiş. Bu da alenen suç. Karşı davada bunu delillerle sabit gösterseniz hapis cezası alacak karşı taraf haberi yok.

Teşekkür ederim canlar hepinize. Bende öyle düşündüm karşı taraf hem bana dolandırıcı mısın sen diyip tahrik etti hemde iznim olmadan insanların beni nasıl kaydettigine bakmış. Üstelik karşı taraf da küfür vs etti gizliden arayip
Ben kayıt alsaydım keşke bana küfür edilirken
Adam seni dograrim filan dedi, yakınları avukatmis bilmem neymiş suç duyurusunda bulunacağım dedi. Bende görüşme saati ve gizliden arandigima dair ekran resmi var olmadı bende onları sunarım
Sonuçta karşılıklı olmakla beraber beni dolandırıcı mısın sen diyerek tahrik ettiler

Teşekkür ederim canlar hepinize. Bende öyle düşündüm karşı taraf hem bana dolandırıcı mısın sen diyip tahrik etti hemde iznim olmadan insanların beni nasıl kaydettigine bakmış. Üstelik karşı taraf da küfür vs etti gizliden arayip
Ben kayıt alsaydım keşke bana küfür edilirken
Adam seni dograrim filan dedi, yakınları avukatmis bilmem neymiş suç duyurusunda bulunacağım dedi. Bende görüşme saati ve gizliden arandigima dair ekran resmi var olmadı bende onları sunarım
Sonuçta karşılıklı olmakla beraber beni dolandırıcı mısın sen diyerek tahrik ettiler
Kayıt almakta sıkıntı bir yönden, ama hiç bir şey yapamazlar uğraşmayın daha fazla derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı