Hakkımda suç duyurusunda bulunacaklar sonuç ne olur?

Aranızdaki dialog tam olarak nasıl geçti bilemiyorum ancak yazdığın kadarıysa ortada tahrik edici bir durum yok. Onlar şikayetçi olursa sizde babası için şikayetçi olun. Arabuluculukla çözülür.

Aranızdaki dialog tam olarak nasıl geçti bilemiyorum ancak yazdığın kadarıysa ortada tahrik edici bir durum yok. Onlar şikayetçi olursa sizde babası için şikayetçi olun. Arabuluculukla çözülür.
Yani bahsettiğim gibi oldu, eksik fazla birşey yok hocam.
Bahsettiğim uygulamadan insanların beni rehberine nasıl kaydettigine bakmış iznim olmadan.
Orada farklı isimle kayitliyim ben kim kaydetmiş bilmiyorum tabi
Bu kişi de onun hat sahibi ismi olduğunu söyleyip durdu
Dolandırıcı mısın nesin sen dedi önce
Sonra tepki gösterdim ve devamında ee demek ki yalancı birisin öyle olmasan tutuşmazsın deyince o an ki kötü ruh halimle kufurler ettim
Sonrasında gizli numaradan babası aradı
Hem küfür, hem tehdit etti. Seni öldürürüm seni bulurum doğrarim, adresini ver tarzında
Konuşma sonunda da savcılığa vereceğini soyledi

Ben sosyal medya üzerinden biriyle tanıştım. Yaklaşık 2 aydır konuştuğum bu insan sürekli güven problemi yaşayan biriydi. İnsanların sizi rehberine nasıl kaydettigini, isim etiketlerini öğrendiginiz bir uygulama var çoğunuz biliyorsunuzdur ismini vermeyeyim. Orada beni birisi eylül Ali diye kaydetmis. Eylül benim eski sevgilim ama beni o şekilde kaydeden kişiyi bilmiyorum.

Bu kız da o isim etiketini biraz sanırım cahil birisi olduğu için hat sahibinin ismi sanmış. Bana aniden gelip senin ismin Ali mi yoksa eylül Ali mi dedi. Bende eylül nereden çıktı, benim adım Ali dedim. Devamında bana ya sen dolandırıcı mısın doğruyu söyle dedi. Bende dolandırıcı derken? Dedim.
Bilmiyorum baksana tutuştun hemen, adıni yanlış söylemesen tutuşmazdın dedi.

O an artık patladım ve bu kişiye bir dünya küfür, hakaret ettim. Ağzıma gelen en ağır küfürleri ettim.
1 saat sonra da gizli numaradan arandım, karşı tarafın babası bana aynı şekilde küfürler etti ve tehdit etti beni.

Ek olarak da şikayet edeceklerini söylediler.

Özetle dolandırıcı mısın sen denildiği için, iftira atıldı için küfür ettim tahrik olup.
Aradan bir saat geçince karşı tarafın babası da beni gizliden arayıp tehdit etti, bana ve aileme küfürler etti.
Ayrıca suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Sonuç ne olur?
Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Hocam 28 yaşında adamsınız. Uğraştığınız şeylere bak. Gidin adam akıllı kafede, kulüpte gerçek insanlarla buluşun.

Yani bahsettiğim gibi oldu, eksik fazla birşey yok hocam.
Bahsettiğim uygulamadan insanların beni rehberine nasıl kaydettigine bakmış iznim olmadan.
Orada farklı isimle kayitliyim ben kim kaydetmiş bilmiyorum tabi
Bu kişi de onun hat sahibi ismi olduğunu söyleyip durdu
Dolandırıcı mısın nesin sen dedi önce
Sonra tepki gösterdim ve devamında ee demek ki yalancı birisin öyle olmasan tutuşmazsın deyince o an ki kötü ruh halimle kufurler ettim
Sonrasında gizli numaradan babası aradı
Hem küfür, hem tehdit etti. Seni öldürürüm seni bulurum doğrarim, adresini ver tarzında
Konuşma sonunda da savcılığa vereceğini soyledi

Seni bulurum deyip adresi senden istemesi 😂 kusura bakma yanlış anlama adamın sığlığına gülüyorum.

Benzer eften tüften çok vaka geliyor arabuluculara, şikayetçi olurlarsa arabulucudan öteye geçmez diye düşünüyorum. Arabuluculuktan öteye geçti desek hakimlerin çoğu tahrik konusunda seni haklı görmeyecektir ama adamın arayıp seni ölümle tehdit etmesi onlar için daha büyük sıkıntı. Zaten aklı başında biriyse o tehditlerden sonra gidip seni mahkemeye vermez.

Seni bulurum deyip adresi senden istemesi 😂 kusura bakma yanlış anlama adamın sığlığına gülüyorum.

Benzer eften tüften çok vaka geliyor arabuluculara, şikayetçi olurlarsa arabulucudan öteye geçmez diye düşünüyorum. Arabuluculuktan öteye geçti desek hakimlerin çoğu tahrik konusunda seni haklı görmeyecektir ama adamın arayıp seni ölümle tehdit etmesi onlar için daha büyük sıkıntı. Zaten aklı başında biriyse o tehditlerden sonra gidip seni mahkemeye vermez.
Yani ararken de gizli numaradan aradı adam. Sanki konuşma saati, tarihi savcılık tarafından ortaya çıkarılıp konuşmalar incelenmeyecekmiş gibi.
Şahsıma ve aileme küfür ederken ben adama daha fazla hatalı duruma düşmemek için tepki vermedim. Zaten o kadar seri küfür ediyordu ki, beni duymadı bile.

• Erkeksen hattını kapatma
  • Adresini ver l*n
  • Seni gelir doğrarım diyerekten konuşmayı devam ettirdi.
Bende sonrasında telefonu yüzüne kapattım zaten.

Daha önce bu tarz bir durum yaşamadım. Karakolun önünden dahi geçmeyen biriyim. Sicilime herhangi bir sabıka kaydı gelirse şuan yaptığım işide artık yapamam ve bütün düzenim mahvolur
Mahkemelerde uğraşmak da istemiyorum hiç

Karşı tarafın bu tarz uygulamalardan insanları beni nasıl kaydettigine bakması yasal değil diye duymuştum
Ayrıca dolandırıcı mısın vs denilmesi beni haksız yere suclaması tahrik olmuyor mu? Eğer olmuyorsa yuh diyorum

Hiçbir şey olmaz, babasına söyleyin gizli numaradan arayacağına şahsi numarasından arasın. Öyle hesaplaşın.
Sanırım şikayet edecekler, haklı görünmek için gizli numaradan arayıp küfür ve hakaret ettiler. Ama bende arandigim saat tarih var, not aldım ne olur ne olmaz diye. Durduk yere başıma iş aldım, bilmiyorum artık nasıl olacak hocam

Son düzenleme:
Küfür ettiğini kanıtlayacak bir şey var mı yazı veya 3. bir şahıs yoksa zaten kanıtlayamaz mahkemeye gitse bile.
Bana dolandırıcı mısın ya demesi uzerine zaten o an direkt sinirle ses kaydı atıp küfürler ettim. Bak nasıl tutuştun demesiyle buna devam ettim.

Ama sonrasında yaklaşık 1 saat sonra da numaralarını gizleyip beni aradılar. Arayan babasıydı ve adresini söyle, seni bulur doğrarım gibisinden tehdit etti.

Beraberinde bana ve aileme küfürler etti. Sonra ben telefonu yüzlerine kapadım tepki vermedim. Savcılığa vereceğini söylediler

Benim küfür etmem elbette suç hocam. Doğru değil ama sonrasında numaralarıni gizleyip beni arayıp tehdit etmeleri, küfür etmeleri suç olmuyor mu? Şikayet etseler sonuç ne olur ?

Bana dolandırıcı mısın ya demesi uzerine zaten o an direkt sinirle ses kaydı atıp küfürler ettim. Bak nasıl tutuştun demesiyle buna devam ettim.

Ama sonrasında yaklaşık 1 saat sonra da numaralarını gizleyip beni aradılar. Arayan babasıydı ve adresini söyle, seni bulur doğrarım gibisinden tehdit etti.

Beraberinde bana ve aileme küfürler etti. Sonra ben telefonu yüzlerine kapadım tepki vermedim. Savcılığa vereceğini söylediler.

Benim küfür etmem elbette suç hocam. Doğru değil ama sonrasında numaralarıni gizleyip beni arayıp tehdit etmeleri, küfür etmeleri suç olmuyor mu? Şikayet etseler sonuç ne olur?

Bu tip davalardan hapis cezası çıkmaz ama bir şeyler kanıtlanabilirse maddi cezalar çıkar ama dediğim gibi kanıt önemli mahkemenin neye göre karar vereceği önemli siz aynı şekil karşı dava açabilirsiniz. Bu ülkede bir gerçek var böyle kendine özellikle küfür ettirtip bundan para kazanma yoluna giden insanlar var.

Haklısınız ama ben ona mesajda küfür ettigimde oda sensin o ... diye cevaplar verdi burada hakaret karşılıklı olmuş olmuyor mu?
Ek olarak "dolandirici misin sen ya" denilmesi beni suclamaya yönelik, tahrik etmeye yonelik olmuyor mu?
Gizliden aranıp tehdit edilmemi, bana ailesinin küfür etmesini saymıyorum bile hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı