Haksız yere verilen uyarılar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

SF24

Decipat
Daha fazla  
Uzun bir yazı olacaktır önceden belirteyim. Özellikle @GalaxySal450 ve @Caner Uncu hocalarımın yanı sıra aktif kullanıcıların iyi hatırlayacağını düşündüğüm 23 bin TL hazır sistem önerisi (konu için sistem bilgisinin tersten zirve yaptığı konu demiştim.) Konusunda ismini anmak istemediğim şahısla girdiğimiz münakaşanın ardından 1 günlük hakaret yasaklaması yemiştim.

Kullandığım kelimeyi veremiyorum tekrar yasaklama yemek istemediğim için. Konuda fiyat bandıyla uzaktan yakından alakası olmayacak F/P rezilliği sistem önerip, arkasında durup, ardından bizi kışkırtan arkadaşın yasaklama almayıp dediğim bir kelime yüzünden 1 günlük yasaklamanın ardından aynı şekilde 2 kez daha saçma sapan yasaklama almış (uygunsuz üslup ve gereksiz mesajlar ki gereksiz mesaj dedikleri konuya girersem forumdan kalıcı yasaklama alırım, konuyu açıklamayacağım.) Ve saçma sapan önerilere rapor atmama rağmen ne bir yasaklama ne bir uyarı puanı almıştı bu arkadaşlar. Dedim belki ben fazla abartıyorumdur ama dünkü aldığım yasaklamanın ardından artık gerçekten sinir harbi geçirdim.

Satılık: 6 Aylık Amazon Prime Kodu şu konuda yazdığım mesajı birebir yazıyorum: "Etik olmayan yollarla elde edilmiş bir kodu (Samsung kullanmadan alınabilen Amazon Prime kodlarından bahsediyorum.) Satarak haksız kazanç elde ediyorsunuz, evet fiyat ucuz ama kazancınızın elde edilmesi ciddi anlamda etik değil. Amazon'a daha çok para verip bu arkadaşların haksız kazancınızı engellemenizi öneririm." demiştim. Ardındansa bu mesajtan ötürü 11 Ocak 2024 gününe kadar ilanı kötüye kullanmaktan ötürü ikinci elden yasaklandım.

Velhasıl kelam, Technopat 2.5 senedir ciddi anlamda her konuda geriledi. Raporlama sisteminin berbat olmasının bunda payı çok büyük. Ya böyle devam edecek, Technopat'ın düşük kalitesi giderek artacak ve başka forumlara geçilecek; ya da Technopat buradaki önerileri kâle almaya başlayacak. Adını anmak istemediğim arkadaşlar yasaklanacak ve bilgisi az olan arkadaşlara daha rahat ulaşıp yardım edebileceğiz.

Caner hocamın dediklerini 1 aydır sürekli görüyoruz arkadaşlar, kimse kimseyi kandırmasın.
Millet Turbox öneriyor patır patır millet kanıyor. Şuna dur dememeyi geçtim, umursamayın diyenler yüzünden millet iyi paralar rezil sistemler alıyor.

Kural 31'e göre uyarı almanız gayet normal. Bu konuya örnek olsun diye yazdığınız paragrafta haksızsınız.

Kontrol ettim, uyarılar doğru. Öneride bulunan bir üyeyi konudan kovamazsınız, ona karşı uygunsuz üslupta bulunamazsınız ve konuyla alakasız mesaj yazamazsınız. Burada da haksızsınız maalesef.

Sizi "kışkırtan" bir üye varsa ya kaale almayın, kural ihlalinde bulunduğunu düşünüyorsanız rapor sistemini kullanın.

"Kışkırtıyor" dediğiniz üyenin mesajlarına da baktım yani, bence abartıyorsunuz.

Örnek değil direkt yaşanan olaydır.
Ayrıca adamın önerilerine bakarsanız adamın önerilerinin ne kadar laubali günümüzden uzak olduğunu anlarsınız.

Kışkırtan üyeyi raporlamama rağmen yasaklamayan sizsiniz.

Sistem bilgisi zayıf olmasına ve yaptığı önerinin konudaki sistemlerle uzaktan yakından alakası olmamasına rağmen gidip de sistemin daha güçlü olduğunu savunması, savunduğu sistem 3050'ye karşı 7800XT yani arada dağlar kadar fark var, arkadaşın sistem bilgisinin zayıf olduğunun göstergesidir.

Sizin bu bağlamda kuralları esnetip bu tarz saçma önerileri yapan insanları uyarmanız gerekirken doğru bilgi verip de kışkırtılmaya gelen insanları yasaklamanız ayrıyeten saçma bir mesele ama oraya girersek bu münakaşa uzadıkça uzar.

İkinci el mevzusuna gelirsek, etik olmadığı herkesçe belli olan bir konu bu. Adam Samsung ürün sahiplerine verilen kodu almış ki Samsung sahibi değil, gidip bunu bir ürünle takaslıyor yani etiklik kurallarına aykırı. Kodu alan arkadaş da bunu nakite dönüştürüyor yani ortada 2 tarafın da haksız kazanç elde ettiği bariz. Ben bunu belirtince haksız mı oluyorum gerçekten? İnanılmaz.

Dipnot: Örnek paragraf falan değil yazdığımı anlamamışsınız sanırım? Daha yazdıklarımı düzgünce anlayamamışken bana kurallar üzerinden cevap vermeyin. Mantık çerçevesinde cevap verin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kışkırtan üyeyi raporlamama rağmen yasaklamayan sizsiniz.
Bence siz çabuk kışkırtılıyor gibisiniz.

Sistem bilgisi zayıf olmasına ve yaptığı önerinin konudaki sistemlerle uzaktan yakından alakası olmamasına rağmen gidip de sistemin daha güçlü olduğunu savunması, savunduğu sistem 3050'ye karşı 7800XT yani arada dağlar kadar fark var, arkadaşın sistem bilgisinin zayıf olduğunun göstergesidir.
O halde konuda, ilgili üyeyi "düzgün bir üslupla" olması gerektiği gibi düzeltin. Onu düzeltemiyorsanız konu sahibinin yanlış seçim yapmasını önleyin. Üyenin verdiği önerileri siz beğenmiyor olabilirsiniz ancak sırf siz beğenmiyorsunuz diye kaldırılacak diye bir şey yok.

Sizin bu bağlamda kuralları esnetip bu tarz saçma önerileri yapan insanları uyarmanız gerekirken doğru bilgi verip de kışkırtılmaya gelen insanları yasaklamanız ayrıyeten saçma bir mesele ama oraya girersek bu münakaşa uzadıkça uzar.
Kışkırtıldığınız için değil, kural ihlali yaptığınız için uyarı aldınız. Önce neden uyarı aldığınızı iyice idrak edin.

İkinci el mevzusuna gelirsek, etik olmadığı herkesçe belli olan bir konu bu. Adam Samsung ürün sahiplerine verilen kodu almış ki Samsung sahibi değil, gidip bunu bir ürünle takaslıyor yani etiklik kurallarına aykırı. Kodu alan arkadaş da bunu nakite dönüştürüyor yani ortada 2 tarafın da haksız kazanç elde ettiği bariz. Ben bunu belirtince haksız mı oluyorum gerçekten? İnanılmaz.
Haksız oluyorsunuz evet. Çünkü kurallar gereği alıcı olmayanlar ilanlara mesaj yazamaz. Varsa bir şikayetiniz moderasyona bildirirsiniz. Raporlamanın sonucu sizin istediğiniz gibi olmayabilir bu arada. Olmaması, ihlal yapmanızı da gerektirmez.

Dipnot: Örnek paragraf falan değil yazdığımı anlamamışsınız sanırım? Daha yazdıklarımı düzgünce anlayamamışken bana kurallar üzerinden cevap vermeyin. Mantık çerçevesinde cevap verin.
Örnek değil direkt yaşanan olaydır.
Yaşanan olaylar da "örnek" gösterilebilir. Biraz sakin olmayı deneyin.

Bence siz çabuk kışkırtılıyor gibisiniz.

O halde konuda, ilgili üyeyi "düzgün bir üslupla" olması gerektiği gibi düzeltin. Onu düzeltemiyorsanız konu sahibinin yanlış seçim yapmasını önleyin. Üyenin verdiği önerileri siz beğenmiyor olabilirsiniz ancak sırf siz beğenmiyorsunuz diye kaldırılacak diye bir şey yok.

Kışkırtıldığınız için değil, kural ihlali yaptığınız için uyarı aldınız. Önce neden uyarı aldığınızı iyice idrak edin.

Haksız oluyorsunuz evet. Çünkü kurallar gereği alıcı olmayanlar ilanlara mesaj yazamaz. Varsa bir şikayetiniz moderasyona bildirirsiniz. Raporlamanın sonucu sizin istediğiniz gibi olmayabilir bu arada. Olmaması, ihlal yapmanızı da gerektirmez.

Yaşanan olaylar da "örnek" gösterilebilir. Biraz sakin olmayı deneyin.

O zaman gidin o Amazon Prime konusundaki son 2 mesajı da silin bakalım. Alıcı mesajı var mıymış yok muymuş?

Adam 3050 ile RX 7800XT arasındaki güç farkını bilmiyorsa kusura bakmayın gidip sistem bilgisini geliştirsin.

O zaman gidin o Amazon Prime konusundaki son 2 mesajı da silin bakalım. Alıcı mesajı var mıymış yok muymuş?
Üslup uyarısının ne kadar doğru olduğunu görüyoruz. Sakin olmaya ihtiyacınız var. Ayrıca konuda gerekli işlemler yapıldı. Tekrar kontrol ediniz. İkinci el konusunda rapor atmış olsaydınız çoktan işlemler yapılmıştı gerçi.

Adam RTX 3050 ile RX 7800XT arasındaki güç farkını bilmiyorsa kusura bakmayın gidip sistem bilgisini geliştirsin.
Yeterince bilgi sahibi olmadığı konularda üyeler kendini geliştirmeli. Bu konuda hemfikiriz.

İyi Sosyaller.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı