Half-Life sunucusu nasıl kurulur?

The_Glow

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
Ben boyle oyun yöneticisi, oyun tech vb. siteler olmadan kendi bilgisayarımın gücünü kullanarak bir Half-Life sunucusu kurmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Cevap yazanlara şimdiden teşekkürler. :)

Not: Sunucu Online olacak.

Not2: Hamachi veya port yönlendirmesi olmadan.

Hamachi ve Ngrok dışında port yönlendirmesi olmadan kendi bilgisayarında yapamazsın. Sunucuna bağlanamazlar, sadece yerel ağındakiler girebilir.

Mecburen port açmak zorundasın. 27015 portunu TCP ve UDP aç modemden. Daha sonra hlds.exe çalıştırıp sunucu tipi olarak Internet'i seç. Şifreni koy, yabancılar dadanmasın. Bu kadar basit. Daha sonra arkadaşlarına kendi IP adresini vereceksin onlar da girecek. Ek olarak güvenlik duvarında izin vermelisin bu porta.

Hamachi ve ngrok dışında port yönlendirmesi olmadan kendi bilgisayarında yapamazsın. Sunucuna bağlanamazlar, sadece yerel ağındakiler girebilir.

Mecburen port açmak zorundasın. 27015 portunu tcp ve UDP aç modemden. Daha sonra hlds.exe çalıştırıp sunucu tipi olarak ınternet'i seç. Şifreni koy, yabancılar dadanmasın. Bu kadar basit. Daha sonra arkadaşlarına kendi IP adresini vereceksin onlar da girecek. Ek olarak güvenlik duvarında izin vermelisin bu porta.

Oyun yoneticisinin sunucuları gibi yapmak istiyorum onlar da boyle mi yapıyor?

Oyun yoneticisinin sunucuları gibi yapmak istiyorum onlar da boyle mi yapıyor?
Onlar kendi bilgisayarlarına kurmuyorlar, sanal sunucu kiralıyorlar. Daha sonra bahsettiğim kurulumu sanal sunucu üzerinden yapıyorlar. Birebir aynı. Tabi sanal sunucu alınca port mevzusu için sadece güvenlik duvarından izin vermen yetiyor. Uğraşmaya gerek yok.

Oyun Yöneticisi gibi firmalar veri merkezlerinde bulunan sanal makineler üzerinde kurulum yapıyor. Veri merkezlerinin ağında port yönlendirme veya hamachi gerekmez. Tüm portlar dış ağa açıktır. Kendi bilgisayarını arkadaşlarınla oynamak için sunucu olarak kullanabilirsin fakat 16v16 veya 32v32 sunucu açmak istiyorsan internet hızın buna yetmeyecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı