Hangi 8TB HDD modeller sesli çalışıyor?

Bende de işte 1 TB 7200 RPM'lik olan HDD var. Arada hafif ses yapıyor ama sürekli değil, yaptığında öyle rahatsız edici değil. 8TB olunca bundan farklı olur mu kestiremedim, yapılan yorumlar biraz tereddütte bıraktı işte.

Sessiz modeli değil de hani vukaati belli olan bir model var mı bildiğiniz gibisinden sordum, hani şu modelden uzak durun gibisinden.

5400RPM'de performans olarak kötü diyorlar yalnız.

Hocam 5400RPM yetmez. Benim sistemimde donmalara sebep oluyordu. Daha fazla kısmımda var.

Yok, 5400 almam zaten. Sadece bu boyutta HDD kullananları merak ediyorum, gerçekten sürekli bir ses oluyor mu falan.
HDD'ye Windows kurarsanız sürekli ses gelecektir. Windows'u SSD'ye kurup HDD'yi de arşiv oyun falan için kullanırsanız sadece HDD'deki dosyaları kullandığınızda veya HDD'de kurulu bir oyuna girdiğinizde, film varsa filmi açtığınızda, okuma yazma yaptığında ses çıkarır. Aşırı okuma yazma yaparsa ses daha da yüksek çıkacaktır.

Bilgisayarınızda hiç fan sesi yok mu? Bence harddisk sesini biraz abartıyorsunuz.

HDD'ye Windows kurarsanız sürekli ses gelecektir. Windows'u SSD'ye kurup HDD'yi de arşiv oyun falan için kullanırsanız sadece HDD'deki dosyaları kullandığınızda veya HDD'de kurulu bir oyuna girdiğinizde, film varsa filmi açtığınızda, okuma yazma yaptığında ses çıkarır. Aşırı okuma yazma yaparsa ses daha da yüksek çıkacaktır.

Bilgisayarınızda hiç fan sesi yok mu? Bence harddisk sesini biraz abartıyorsunuz.
Bende normalde 7200RPM'lik 1 TBlık HDD var. Öyle rahatsız edecek bir seste duymadım bu zamana kadar. Bazen ses yapıyor kendi kendine ama işte arada sırada öyle. İşte 8TBlık versiyonlara odaklandığımda bazı yorumlarda çok sesli çalıştığını, hatta sırf bunun için iade etmek isteyip edemediğini dile getiren kullanıcı yorumları okudum. Öyle okuyunca insan diyor acaba bu boyutlarda HDD rahatsız mı ediyor gibisinden. Şimdi alırız, sürekli katır kutur sesli çalışır iadede almazlarsa uğraştırır gibisinden bilgi almak istedim ama halen bu serilerde hdd kullanana rastlayamadım sitede. :))

Geri
Yukarı