Hangi ISS seçilmeli?

MesutTnrvrd

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5500 3.6GHz 16MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm MPK İşlemci

MSI B450M-A PRO MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart

GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Single Kit Ram 2 Adet

MSI GeForce RTX 3060 VENTUS 3X 12G OC 12GB GDDR6 192 Bit LHR Ekran Kartı

BitFenix Nova Mesh SE 600W 80+ WHITE Tempered Glass USB 3.0 ATX Siyah Mid Tower Kasa

MLD M300 500GB NVME 2280 Gen3x4 M.2 SSD (3300MB Okuma / 3100MB Yazma)
Meslek
Öğrenci
Selamünaleyküm, Ben şu anda (03.05.2024) Türk Telekom üyesiyim, müşteri hizmetleri bana altyapımızın 44 sağlayabildiğini 44'lük bir paketleri olmadığı için 35 verebildiklerini söylediler ve 5 gün öncesine kadar 35Mbps'lik paketi kullanmıştım ama bu benim canımı çok sıkıyordu çünkü 35 dedikleri paketin 23'ünü falan kullanabiliyordum ve aşırı fazla hız kaybı ve kopmalar yaşıyordum bir de üzerine mahalleye de fiber gelince ki çok uğraştım gelmesi için ama binama yine de gelmemişti, artık hareketlenmenin vakti geldi diye düşündüm bir hafta sonra altyapı sorgulaması yaptım bir de ne göreyim 100Mbps yazıyor Millenicom'da sonra bir gaza geldim ve direkt Türk Telekom uygulamasından paket yükseltme yaptım anında redde girdi ve müşteri hizmetleri aradı dedi ki "altyapınız en yüksek 44 sağlayabiliyor 44'lük bir paket olmadığı için 35 verebiliriz" dediler tabii ki iki buçuk saat ısrar ettim yani durumu izzah ettim en son paketi 50Mbps'ye çıkarttım mama alabildiğim en yüksek hız 38 hadi kalsa neyse üzerine üstlük aynı sorunlar tekrar etmeye başladı modemdendir dedim değiştireyim dedim PPP bilgilerini Türk Telekom'un bana verdiği bilgileri girmeme rağmen Türk Telekom yanlış deyip modemi internete açmadı şu an mecbur iade ediyorum ve Taahhüt'üm bittiğinde iptal edip başka bir salayıcıya geçmeyi planlıyorum bunun içinde yardım istiyorum. Mahalleye gelen fiber in Hub'u evimin 3 metre yanında.
Bütün güvenilir olduğunu düşündüğüm sağlayıcıların altyapı sorgulama yanıtlarını buraya koyuyorum.

1-Göknet, bu en detaylısı diye koydum sağlayıcının kalite ve güvenilirliğini bilmiyorum;

1714688842080.png

2-TurkNet, bu sağlayıcıda galiba kendi kablosu ile güzel internet veriyor ve Türk Telekom altyapısı ile Max 35 verebiliyor diye biliyorum;

1714688979144.png

3-Millenicom;

1714689135467.png

4-Netspeed;

1714689212994.png

5-Comnett

1714690954219.png

Son düzenleme:
Tüm servisler Türk Telekom 100Mbit var dediğine göre TurkNet'in sitesinde bir güncelleme eksikliği olabilir. Bunların içinde birisini önerecek olursam da TurkNet derim.

Ben de aynı şekilde Türkneti tercih ederdim, Millenicom kullanma gibi bi hataya düştüm geçen yıl, müşteri hizmetleriyle sorun yaşadım, Türknette altyapısal sorun yaşasak bile en azından tatmin edici bilgi veriyorlar(ayrıyeten Türknetin şuan fiyat sabitleme kampanyası var, 12 aylık peşin ödersen zamlardan etkilenmiyorsun)

Ben de aynı şekilde Türkneti tercih ederdim, Millenicom kullanma gibi bi hataya düştüm geçen yıl, müşteri hizmetleriyle sorun yaşadım, Türknette altyapısal sorun yaşasak bile en azından tatmin edici bilgi veriyorlar(ayrıyeten Türknetin şuan fiyat sabitleme kampanyası var, 12 aylık peşin ödersen zamlardan etkilenmiyorsun)
doğrudur zaten Millenicom dan biraz soğudum ama türknet az bir değer söylüyor oyüzden netspeed yada comnett düşünmeye başladım.

Tüm servisler Türk Telekom 100Mbit var dediğine göre TurkNet'in sitesinde bir güncelleme eksikliği olabilir. Bunların içinde birisini önerecek olursam da TurkNet derim.
evet hepsi 100mpbs var diyor ama türktelekom müşteri hizmetleri ve türk net öyle demiyor verdikleri değer çok az onları seçemem ama diğerlerinin de o hızı vericeklerini bilmiyorum çok aralıkta kaldım

doğrudur zaten Millenicom dan biraz soğudum ama türknet az bir değer söylüyor oyüzden netspeed yada comnett düşünmeye başladım.

evet hepsi 100mpbs var diyor ama türktelekom müşteri hizmetleri ve türk net öyle demiyor verdikleri değer çok az onları seçemem ama diğerlerinin de o hızı vericeklerini bilmiyorum çok aralıkta kaldım
TurkNet temsilcisine tüm sistemler 100Mbit olarak değer veriyor, sitenizde bir güncelleme eksikliği mi var? diye sordun mu. Bence bir eksiklik var çünkü sistemde. Çoğu yer 100 derken onların 34 demesi pek normal bir durum gibi durmuyor.

TurkNet temsilcisine tüm sistemler 100Mbit olarak değer veriyor, sitenizde bir güncelleme eksikliği mi var? diye sordun mu. Bence bir eksiklik var çünkü sistemde. Çoğu yer 100 derken onların 34 demesi pek normal bir durum gibi durmuyor.
bilmiyorum sormadımda ama benim bildiğim türknet kendi altyapısında yükset değerler veriyor ttnet altyapısında maximum 35 verebiliyor diye biliyorum.

Eski evimdeyken Turknette altyapım hiç görünmüyordu, diğer sağlayıcılarda 35lik vardı ama. Turknetle iletişime geçtiğimde; " Her ISS Türk Telekom'dan belirli sayıda port kiralıyor, senin evinin oradaki Turknet portlarının hepsi dolu olduğu için altyapı görünmüyor" demişti. Belki sizin bağlı olduğunuz santralde de Turknete ait müsait 100lük port yoktur. Yarın Turknetten detaylı bi bilgi isteyin en iyisi.

Bilmiyorum sormadımda ama benim bildiğim TurkNet kendi altyapısında yükset değerler veriyor TTNET altyapısında maximum 35 verebiliyor diye biliyorum.

Öyle bir şey yok ben TurkNet kullanırken TT altyapısında 75 Mbit internet kullandım sitede eksik vardır.

Geri
Yukarı