Hangi ISS seçilmeli?

bilmiyorum sormadımda ama benim bildiğim türknet kendi altyapısında yükset değerler veriyor ttnet altyapısında maximum 35 verebiliyor diye biliyorum.
Turknet, VDSL altyapıda maksimum 100 Mbps veriyor. Kendi altyapısında ise fix 1000 Mbps veriyor. En fazla 35 diye bir şey yok yani. Ben Turknet VDSL 100 Mbps kullanıyorum mesela.

TTNET, Superonline, Netspeed, TurkNet, Millenicom kullanmış biri olarak.
VDSL için Superonline hiç üzmez.
Netspeed de üzmez ama altyapı iyileştirme yaptık deyip berbat hale getirmeyi seviyorlar.
TTNET ADSL kullanmıştım o çok eskidendi ama o da sorunsuzdu. TurkNet verdiği hizmete aldığı ücrete göre en kötüsüydü bence. Yarı fiyatı olsa yine hak etmezdi yani o derece.
Şu an Millenicom fiberdeyim 3. ay dolacak henüz 0 sıkıntı ilerliyor ve diğer ISS'lere göre çok ucuza kullanıyorum. Umarım ilerleyen süreçte bunlarda Netspeed gibi bozmaz.

Bilmiyorum sormadımda ama benim bildiğim TurkNet kendi altyapısında yükset değerler veriyor TTNET altyapısında maximum 35 verebiliyor diye biliyorum.

5 yıldır TurkNet kullanıyorum bu saçma lafı ilk defa sende duydum asıl TurkNet altyapıyı kurutana kadar bölgenin kaldırdığı en yüksek hızı sana sunana kadar açıyor vanaları. 2 yıl öncesine kadar VDSL kullanıyordum adamlar fiber getirdi hemen bağlayalım TT net 100 Mbps de kalmayın diye 3-4 kez aramışlardı.

Fiber apartmana çekilene kadar yükseltemezsin TurkNet gibi altyapı sorgulamalarında gözükebilir ama maalesef fiber pakete yükseltemezsin, sokağıma kutu geldikten 1 sene sonra apartmana kadar çekildi, istersen en yakındaki Türk Telekom müdürlüğüne git ve sor istersen yine de.

En az 15 yıllık ttnet kullanıcısıyım. O dönemlerde ttnet hız veya diğer konularda sorunları hızlı çözerdi. Şuanda hiçbir sorunu çözmüyorlar hatta söyledikleri de masal. Benzer bir sorunla bende 1 ay öncesinde yaşadım. Tahattüt sürem 24 mbit lik paket şubat 2024 te bitti. 35mbit paket ile sözleşme yeniledim. İlk ay ortalama 30 mbit hızında internet kullandım. Sonraki zamanlarda hızım 20 mbitlerdeydi. En az 15 defa arayıp arıza kaydı oluşturdum. 1 defa kapatma talebinde bulundum. Altyapınız 24 mbit en fazla destekliyor dediler. Araştırmalarım sonucu türknete geçtim. Şuanda download 68mbit upload 15mbit alıyorum. Altyapı sorgulamasında bu değerler 75 ve 16 görünüyordu. Iss değiştirirken eğer bölgenizde port doluysa ıss taşıma işlemine başvurun. Taşıma işlemi başvurunuzda türknet gerekli işlemleri sizin için uyguluyor.

5 yıldır TurkNet kullanıyorum bu saçma lafı ilk defa sende duydum asıl TurkNet altyapıyı kurutana kadar bölgenin kaldırdığı en yüksek hızı sana sunana kadar açıyor vanaları. 2 yıl öncesine kadar VDSL kullanıyordum adamlar fiber getirdi hemen bağlayalım TT net 100 Mbps de kalmayın diye 3-4 kez aramışlardı.
Vallahi bilmem şu an bana vanaları kısmış galiba :D ya da diğer tüm ISS'lerde sorun var ben anlamadım bu işi?

En az 15 yıllık ttnet kullanıcısıyım. O dönemlerde ttnet hız veya diğer konularda sorunları hızlı çözerdi. Şuanda hiçbir sorunu çözmüyorlar hatta söyledikleri de masal. Benzer bir sorunla bende 1 ay öncesinde yaşadım. Tahattüt sürem 24 mbit lik paket şubat 2024 te bitti. 35mbit paket ile sözleşme yeniledim. İlk ay ortalama 30 mbit hızında internet kullandım. Sonraki zamanlarda hızım 20 mbitlerdeydi. En az 15 defa arayıp arıza kaydı oluşturdum. 1 defa kapatma talebinde bulundum. Altyapınız 24 mbit en fazla destekliyor dediler. Araştırmalarım sonucu türknete geçtim. Şuanda download 68mbit upload 15mbit alıyorum. Altyapı sorgulamasında bu değerler 75 ve 16 görünüyordu. Iss değiştirirken eğer bölgenizde port doluysa ıss taşıma işlemine başvurun. Taşıma işlemi başvurunuzda türknet gerekli işlemleri sizin için uyguluyor.
Şu an bende TTNET deyim ve gerçekten dediğiniz gibi durum vasat ya sağ çaprazımdaki binada fiber var hub kapımın önünde oraya 40-50 metre boru döşediler kabloda döşediler hem hiltiyle kapımın önünü deldiler hem de kapımın önünde olan hub'dan bize 3 metre kablo bile çekmediler hadi fiberi geçtim o kadar konuştum müşteri hizmetleriyle yok hep aynı laf ile geçiştiriyorlar durumu izzah etmeye çalışınca beni bir MAL yerine koyup aynı şeyleri sestonlarını değiştirip seslerini yükselterek anlatıyorlar kesinlikle değiştireceğim Comnet bana yakın geldi minelicom da öyle ama müşteri hizmetleri TTNET gibi galiba çoğu kişinin isyanına bakılırsa ne yapacağımı şaşırdım kendi paramızla rezil oluyoruz. 🤬😤

Gürültü marjı diye bir şey yazması lazım o kısmıda at.
neyden bahsetdiğinizi anlamadım bi siteden mi bahsediyosunuz yada söylediğiniz bilgi hangi sitedeki cevapta?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı