Hangi LTSC-LTSB kurulmalı?

388526

Hectopat
Makaleler
3
RAM
10 Gigabyte
İşlemci
Celeron 1000M
Laptopa hangi Windows 10 LTSB kurulmalı? Şimdiden diyeyim Linux önerilerine kapalıyım.

Bilgisayarım 64 Bit, 32 Bit mi daha iyi olur 64 Bit mi? Bunu sormamın nedeni Windows'un RAM'i har vurup harman savurması.
Defender kapatıp, güncellemeleri hiç kurmayıp, search ve Edge gibi hizmetleri de kapatınca 4 GB RAM bulunan cihazlarda 64 bit olanı 800 MB-1 GB RAM tüketiyor. Arkada hiçbir uygulama da açık değilken yani. Temiz bir işletim sistemi ama Valorant falan oynuyorsanız Vanguard sıkıntısı çıkarabilir. Çıkarmaması için daha yeni LTSC sürümü kurmanız gerek.

Defender kapatıp, güncellemeleri hiç kurmayıp, Search ve Edge gibi hizmetleri de kapatınca 4 GB RAM bulunan cihazlarda 64 Bit olanı 800 MB-1 GB RAM tüketiyor. Arkada hiçbir uygulama da açık değilken yani. Temiz bir işletim sistemi ama Valorant falan oynuyorsanız Vanguard sıkıntısı çıkarabilir. Çıkarmaması için daha yeni LTSC sürümü kurmanız gerek.
Anladım, teşekkürler.
O biraz ağır gitmez mi ya? İmzanızda fark ettiğim Windows 8.1'e geçerim veyahut 2016 LTSB geçerim büyük ihtimal. Steam desteği kesene kadar kullanırım 8.1'i.

Geri
Yukarı