Hangi markanın 4 mevsim lastiği daha iyi?

4 mevsim lastik; yazın yaz lastiği, kışın kış lastiği kadar performans vermiyor. Geçen sene hata yapıp, Goodyear 4 mevsime geçtim. Hiç memnun değilim. Diğer markaların 4 mevsim lastik kullanan tüm tanıdıklarım da memnun değil.

Lastik konusunda bilgili değilim ama Nokian 4 mevsim lastiğini 2 sene Kuga aracim ile kullanmıştım ve gram aşınma olmamıştı. Ondan önce Continental vardı ve resmen yok etmiştim :D
Benim eski işyerimde bir meslektaşıma kış performansı çok iyi olduğu için Nokian almıştık bir hevesle 3 ay sonra çatladı lastik çok şaşırmış sinirlenmiştik bir ton para da vermiştik sanırım üzerinden 18 ay geçti bu olayın o lastikler ile sattı arabayı. Bu tecrübeler çok değişken olabiliyor

Yorumlar için teşekkürler. Bu videoyu buldum detaylı bir inceleme yapmışlar. Sanırım conti alacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Lastik endüstrisi artık içten yanmalı motorlu araçların lastiklerine yatırım yapmıyor. Elektrikli araçlar için üretilen lastik türlerine daha çok yatırım mevcut. Bu sebepten ötürü hangi markayı tercih ederseniz edin kesinlikle aşırı kalite olmayacak.
4 mevsimle ilgili eskisi gibi bir arge çalışması yok. İnsanlar bir hevesle ilk duydukları zaman dört mevsim furyasına kaptırdılar kendilerini. Sonra bunun yanlış olduğunu anladılar.
Kış lastiğini 6 ay, yaz lastiğini 6 ay kullandığınızı ortalama olarak hesaplarsak tahribat ve zarar minimuma iniyor. Gidip 4 mevsim alıp 12 ay kullanınca 6 ay randımanı beklemek yanlış oluyor. Yaz lastiğini de 4 mevsim gibi 12 ay kullanırsanız yine aynı tahribat olacak. Konu 4 mevsim lastiklerin kalitesizliği değil. Her şeyin bir ömrü var. Senede 6 ay kullanılan lastikle senede 12 ay kullanılan lastikten aynı tahribatı vermesini bekleyemezsiniz.

Lastik endüstrisi artık içten yanmalı motorlu araçların lastiklerine yatırım yapmıyor. Elektrikli araçlar için üretilen lastik türlerine daha çok yatırım mevcut. Bu sebepten ötürü hangi markayı tercih ederseniz edin kesinlikle aşırı kalite olmayacak.
4 mevsimle ilgili eskisi gibi bir arge çalışması yok. İnsanlar bir hevesle ilk duydukları zaman dört mevsim furyasına kaptırdılar kendilerini. Sonra bunun yanlış olduğunu anladılar.
Kış lastiğini 6 ay, yaz lastiğini 6 ay kullandığınızı ortalama olarak hesaplarsak tahribat ve zarar minimuma iniyor. Gidip 4 mevsim alıp 12 ay kullanınca 6 ay randımanı beklemek yanlış oluyor. Yaz lastiğini de 4 mevsim gibi 12 ay kullanırsanız yine aynı tahribat olacak. Konu 4 mevsim lastiklerin kalitesizliği değil. Her şeyin bir ömrü var. Senede 6 ay kullanılan lastikle senede 12 ay kullanılan lastikten aynı tahribatı vermesini bekleyemezsiniz.
Yorum için teşekkürler. Ben yazın da çamurlu ve toprak yollara girdiğim için ya hep kış lastiği kullanmam gerekiyor ya da 4 mevsim. Uzun ömürlülükten çok şu an işimi görmesine bakıyorum.

Geri
Yukarı