Hangi programlama dili

samsepi0l

Hectopat
Merhabalar.

Lisedeyim bilgisayar mühendisliği istiyorum son sınıfım akşamları vakit kaldıkça bir programlama dilini öğrenmeyi ve üniversiteye geçtiğimde ise o dilde iyi bir seviyede olmak istiyorum:

-Siber güvenlikte işime yarayacak.
-Yeni olduğum için kolay -orta bir dil olacak.
-Üniversitede aileme yük olmadan okumak istiyorum bundan dolayı para kazandırabilecek.

Bir dil arıyorum neler tavsiye ediyorsunuz?
Benim düşündüklerim ==> JavaScript, PHP, C#

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bence siber güvenlikte sadece kodlama değil, araçları kullanmakta önemli. Hatta, araçları kullanmak çok daha önemli diyebilirim. Ama @SideWinder haklı. Önce üniversiteyi kazanın. Üniversiteyi kazanamazsanız, programlama öğrenip, amacınıza ulaşabilecek misiniz? :)

Hocam zaten istediğim yer için 90 -100 k arası bi sıralama yetiyor oda zor değil diye düşünüyorum

Üniversiteye başlamana dahi 8 9 ay kaldı. :D

Emin ol eforuna değmez. Boş vakitte ve temiz kafayla daha iyi öğrenirsin. :)

9. ya da 10. sınıfta olur ama 12. sınıfta olmaz.

Ama gerçekten istiyorsan, o zaman Python başla derim. :)

Hocam bence siber güvenlikte sadece kodlama değil, araçları kullanmakta önemli. Hatta, araçları kullanmak çok daha önemli diyebilirim. Ama @SideWinder haklı. Önce üniversiteyi kazanın. Üniversiteyi kazanamazsanız, programlama öğrenip, amacınıza ulaşabilecek misiniz? :)
Toolkitleri öğrenmek ezberden başka birşey değil hocam önemli olan arkaplanda ne döndüğünü bilmek diye düşünüyorum
Üniversiteye başlamana dahi 8 9 ay kaldı. :D

Emin ol eforuna değmez. Boş vakitte ve temiz kafayla daha iyi öğrenirsin. :)

9. ya da 10. sınıfta olur ama 12. sınıfta olmaz.

Ama gerçekten istiyorsan, o zaman Python başla derim. :)
Dediğiniz mantıklı ama tamamen boşda çıkmak istemiyorum bişeyler biliyim diyorum ha zaten günde 4-5 saat çalışıcam demiyorum programlamaya ne tavsiye edersiniz ne öğrenebilirim

@samsepi0l evet, arkada neler olup bittiğini öğrenmek lazım. Ama araçları öğrenmek tam olarak ezber değil. Programlama öğrendikten sonra kendi aracınızı yazabilirsiniz ya da başka bir araca bir şeyler ekleyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı