Hangi RTX 4080'li laptop alınmalı?

Hocam en son linkteki MSI Vector GP68 HX cihazı 21 eylülde şuanki fiyatından daha iyi bir fiyata satın aldım. Ancak daha sonra kardeşimin kendine topladığı 4090 lı kasaya geçiş yapmam sebebiyle (çöktüm diyelim 😂) cihaz boşa çıkmış oldu. Şu an kullanmıyorum. İnanılmaz güçlü bir cihaz. Her ihtiyaca cevap veriyor. Zaten alırken de baya bir araştırarak almıştım. Bu seviyede, bu kasa kalitesine sahip başka bir cihaz yok. Acer ve HP nin kasa kalitesi,trackpad ve klavye kalitesi tek kelimeyle berbat. Bu cihazın tek rakibi Asus olabilir, Razer ve Allienware olabilir. bileşen kalitesi olarak Premium bir cihaz yani.. HP yi yakından inceleyin ekranı sallanıyor cihazın durduğu masaya hafif çarpsanız..

Ben bu cihazı satıp satmamakta karar veremedim açıkçası fiyat olarak da iyi bir fiyata yakaladığım için şuanlık elimde duruyor. Ancak düşünürseniz aldığım fiyata size verebilirim. (Aldığım fiyat şuan güncel fiyatından 15k kadar ucuz) Cihaz sıfır ayarındadır 1 hafta filan harici Razer klavye mouse seti ile kullandım okadar..

Hocam en son linkteki MSI Vector GP68 HX cihazı 21 Eylül'de şu anki fiyatından daha iyi bir fiyata satın aldım. Ancak daha sonra kardeşimin kendine topladığı 4090'lı kasaya geçiş yapmam sebebiyle (çöktüm diyelim 😂) cihaz boşa çıkmış oldu. Şu an kullanmıyorum. İnanılmaz güçlü bir cihaz. Her ihtiyaca cevap veriyor. Zaten alırken de bayağı bir araştırarak almıştım. Bu seviyede, bu kasa kalitesine sahip başka bir cihaz yok. Acer ve HP'nin kasa kalitesi, trackpad ve klavye kalitesi tek kelimeyle berbat. Bu cihazın tek rakibi ASUS olabilir, Razer ve Allienware olabilir. Bileşen kalitesi olarak Premium bir cihaz yani. HP'yi yakından inceleyin ekranı sallanıyor cihazın durduğu masaya hafif çarpsanız.

Ben bu cihazı satıp satmamakta karar veremedim açıkçası fiyat olarak da iyi bir fiyata yakaladığım için şu anlık elimde duruyor. Ancak düşünürseniz aldığım fiyata size verebilirim. (Aldığım fiyat şu an güncel fiyatından 15k kadar ucuz) Cihaz sıfır ayarındadır 1 hafta filan harici Razer klavye mouse seti ile kullandım o kadar.

MSI laptopu buraya attığımda 72-73K civarındaydı yeni fiyatı artmış galiba. Hocam Acer'ın 2023 serisinde kasa kalitesi vs. gibi bileşenler önceki nesillere göre daha iyi diye duydum ayrıca dediğiniz bileşenler MSI'dan daha kötü olsa bile 144Hz FHD TN panel laptopa bu fiyatları vermek istemiyorum. Açıkçası ekran IPS olsa yine bir şekilde görmezden geleceğim fakat
İşlemci, RAM gibi özellikler de Acer'dan düşük
Eğer sıfır fiyatı ASUS'un G16 RTX 4080'li modelinin fiyatına düşerse kesin düşüneceğim bir laptop olur.
ASUS istememe sebebim ise 2023'te aşırı kronik modeller çıkarmaları bu sene 2 ASUS laptop aldım ikisini de iade ettim birisi G16 RTX 4070 diğeri ise Flow X13 RTX 4060 olan modeliydi.

Neden bu laptop hocam Acer daha mantıklı değil mi sizce

Acer Laptopu almış bulunmaktayım.

Konuda yazdığım laptoplar hakkında biraz daha bilgi almak istiyorsanız altta verdiğim konuya bakabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı