RTX 4080'li laptoplardan hangisi?

Bütçe
100.000

Roach

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

Oyun için RTX 4080 bir laptop alacak olsaydınız, 100k bütçeye kadar neyi seçerdiniz?

Kriterler;

* Genellikle hikayeli oyunlar oynanacak, e-Sports yok gibi bir şey.
* Soğutması etkili olacak, daha basit oyunları dengeli veya sessiz modlarda oynatabilecek, coil whine olmayacak.
* Ekranı en az 16" olacak, hikayeli oyunlarda daha yüksek immersion için 18" de tercih edilebilir. Her zaman harici monitörle kullanmayacak. Ekranınmin 2K olması tercih sebebi ama FHD de çok çok üzmez.
* Hoparlörleri kaliteli olacak, mobil kullanımda kulaklığa mecbur bırakmayacak.
* Numpad olmaması tercih sebebi.
* Şekil şukul olmayacak, RGB beklentisi de yok.
* Ağır olabilir, problem değil. Önemli olan düzgün çalışması ve uzun vadede dayanıklı olması.

Gördüğüm kadarıyla piyasada çok fazla seçenek yok. Olanlardan seçtiklerim şunlar;

* ASUS ROG STRIX G16: i7 13650HX - RTX 4080 - FHD+ ekran, 70 bin TL civarı (bu model en uygun fiyat ama i7 13650HX, RTX 4080 için iyi bir eşlikçi mi? darboğaz riski?)
* ASUS rox STRIX Scar 16: i7 13980HX - RTX 4080 - 2K ekran, 93-95 bin TL civarı (ROG serisinde coil whine muhabbetleri dönüyor)
* HP Omen 13700H, 13700Hx'li konfigürasyonlar - RTX 4080 75 bin TL civarı (Omen serisinde GPU'lar Full watt mı?)
* Acer Predator serisi 13980HX - RTX 4080'li konfigler, sıvı metal soğutma, çok marketing, piyasadan pay kapma çabası.
* Elbette Legion ama 140 bine varan fiyatlarıyla listeye alamıyoruz.

Linklerle göstermek isterdim ama çok varyant ve çok ilan var, bugün yazdığım şey yarın geçersiz kalabilirdi. O sebeple sadece model ve konfigleri yazdım, umarım sorun olmaz.

Teşekkürler.

Bende hem asus rog strix 16 4060,hemdeasus rog strix scar 16 4080 var.Scar'da hafif bir coilwhine var,beni rahatsız etmiyor.Sadece laptop boştayken duyuyorum.Müzik veya fanlar çalışınca duymuyorsun.Geri kalan herşey ise muazzam.Özellikle ekranı çok beğendim.Miniled ekran var.1100nit parlaklık veriyor,240hz ve 2k.Bu modellerin arasında kalsam yine Scar 16'yı alırdım.

Geri
Yukarı