Hangi saatlerde ders çalışılmalı?

Su an uyku duzenim pek iyi degil. Simdi yatip 16:00'da kalksam, 1 saat yemege ve canlanmaya versem 17:00'da tekrar baslasam 2 saat matematik calissam ne kadar verimli olur? Dun ayni seyi yaptim su an aklimda yani konular, tabii daha ilk konular bir zahmet olsun, toplama cikarmadayiz, negatif, eksideyiz. İnternette 6-8 gibi yaziyor sabah, bunun icin uyku duzenini değiştirmeye gerek var mi? Veya 16:00 uygun degilse gece calismak? En iyisini kendim denemem olacaktir ve ilk calismami dun yaptim.

Hocam ben genelde boş derslerde + evden gelince 1-2 saat çalışıyorum. Toplam 2-3 saat oluyor ve 9 için gayet yeterli bende. Size önerim evden geldiğiniz an yemek yiyip 1-2 saat çalışın. Benim gibi bilgisayara oturdunuz mu kalkamıyorsanız en iyi taktik bu. 1-2 saat çalış, sonra ne yapıyorsan yap. Ha tabii ki de bu okulunuz varsa ancak. Okulun olmasaydı benim ben de 6-7 saat çalışırdım. Uyku düzeni konusunda ben 5.50 gibi kalkıp 22'de yatıyorum. Okul için gayet iyi bir düzen.

Hocam ben genelde boş derslerde + evden gelince 1-2 saat çalışıyorum. Toplam 2-3 saat oluyor ve 9 için gayet yeterli bende. Size önerim evden geldiğiniz an yemek yiyip 1-2 saat çalışın. Benim gibi bilgisayara oturdunuz mu kalkamıyorsanız en iyi taktik bu. 1-2 saat çalış, sonra ne yapıyorsan yap. Ha tabii ki de bu okulunuz varsa ancak. Okulun olmasaydı benim ben de 6-7 saat çalışırdım. Uyku düzeni konusunda ben 5.50 gibi kalkıp 22'de yatıyorum. Okul için gayet iyi bir düzen.

Acik lise. Yani zaman bol.

Bu arada yatabildim ikinci denememle. Su an kalktim ama 3 saat uyumus olmam lazim. 10:00'da geri kalkmayi dusunuyorum. 10'da 30 dk yemek yiyip direkt derse baslarim.

Acik lise. Yani zaman bol.

Bu arada yatabildim ikinci denememle. Su an kalktim ama 3 saat uyumus olmam lazim. 10:00'da geri kalkmayi dusunuyorum. 10'da 30 dk yemek yiyip direkt derse baslarim.

Hocam saat 6'da kalkın 8x60 çalışın o zaman. Pomodoro öneririm. 7'de çalışmaya başlayın öğle arasıyla beraber telefon ve PC minimum olacak düzeyde 16'ya kadar çalışın.

Hocam saat 6'da kalkın 8x60 çalışın o zaman. Pomodoro öneririm. 7'de çalışmaya başlayın öğle arasıyla beraber telefon ve PC minimum olacak düzeyde 16'ya kadar çalışın.

Sonra sonra yeni başladım.

Su an kalktim ve 30 dk sonra basliyorum.

13:00 veya 12:30 gibi salarim. Aksam da videoyu tekrar ederim. Mantikli mi?

Bu elde var konusunu bile unutmuşum, 3. çalışmamdan sonra bunu öğrendim. Toplarken kafadan çözüyordum ve parmakla da ve elde var çıkmadan normal çözebiliyordum toplamayı. Ben daha bunları bilmeden negatiflere artılara göre çıkartma ve toplama ve - + koymaları öğrendim. Şimdi bunu öğrendim. Olaya bak, neyse 0'dan 1'e çıkmaya çalışıyoruz zaten 2.sınıf konusu elde varı toplarken unutmak da 0 bilmek anlamına geliyor. Gülünç durumdayım ama ilk okulda eldeyi öğrenip üstüne ilk okulda yine matematikte başarılı olamazsan ortaokulda dahil lise de dahil hiç tekrarlamazsan çözmezsen hep sallarsan unutabilirsin tabii.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sırada çıkartma var. Komşudan almayı da unutmuşum. Allah'tan bu tarz ilkokul konuları fazla sürmez diye düşünüyorum toplamayı geri hatırladım şimdi çıkartmaya da 1-2 kere yapa yapa alışırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Durum vahim. Abi bu kadar da olmaz ya. Vallahi.

@Ahmsef, @Heuristic

Yalniz cok yavas ilerliyorum. Hem de acayip yavas. 11'de başladım, su an kalktim. Elde ne var? 2 sayfa, yani 1 sayfa 11 soru. Bu kadar sürmesi cok problem. Ama bu kadar sürmesinin sebebi ilk basta toplamalari elde olayini unuttugumdan yapamamamdi ve zihinden yapiyordum zaten ilk sorular zihinden bilmeyenin bile birkac dakikada illa toplayabilecegi veya cikartabilecegi seyler oluyordu. Cikartma olayinda ornegin diger sayidan 1 veya 10 almak, kucukten cikartilmamasi (komsu), toplarken elde var gibi seyleri su an cozdum diyebilirim. Bugün izledigim videolar kitabin videosu değildi, diger yerlerden 3. sinif videolarini izledim toplama ve cikartmayi birkac dakikalik videolarla. 1-2 sayfa daha bitirmek icin aksam mi bitireyim? Cunku sayfalari bitirmeden diger toplama ve cikartma 2. videosuna gecmemem lazim sanirim hoca 1. videodan sonra toplama sayfalarinin hepsini bitirilmesi gerektigini soyledi. 2 sayfa kaldi bitmesine. Ayrica, carpma olmadigindan da zihinden yapmam uzun suruyordu.

Son düzenleme:
Istedigin kadar aksini soyle, sabah 8 'de yatmak, oglen 15.00'da uyanmak insan anatomisine uygun degildir. Eger nukleer santralde gece sef muhendisi degilsen tabii. Hayatinda egzersiz yoksa, seker abur cubur yiyorsan odaginin dagilmasi normal. Ustelik gece 23.00-2.00 uykusu gercek uyku diye gecer. Muhtemelen yasin kucuk, yasina gore 8.00'da uyumak falan normallestirilebilir seyler degil, uzmandan yardim al.

Sonra sonra yeni başladım.

Su an kalktim ve 30 dk sonra basliyorum.

13:00 veya 12:30 gibi salarim. Aksam da videoyu tekrar ederim. Mantikli mi?

Bu elde var konusunu bile unutmuşum, 3. çalışmamdan sonra bunu öğrendim. Toplarken kafadan çözüyordum ve parmakla da ve elde var çıkmadan normal çözebiliyordum toplamayı. Ben daha bunları bilmeden negatiflere artılara göre çıkartma ve toplama ve - + koymaları öğrendim. Şimdi bunu öğrendim. Olaya bak, neyse 0'dan 1'e çıkmaya çalışıyoruz zaten 2.sınıf konusu elde varı toplarken unutmak da 0 bilmek anlamına geliyor. Gülünç durumdayım ama ilk okulda eldeyi öğrenip üstüne ilk okulda yine matematikte başarılı olamazsan ortaokulda dahil lise de dahil hiç tekrarlamazsan çözmezsen hep sallarsan unutabilirsin tabii.

Sırada çıkartma var. Komşudan almayı da unutmuşum. Allah'tan bu tarz ilkokul konuları fazla sürmez diye düşünüyorum toplamayı geri hatırladım şimdi çıkartmaya da 1-2 kere yapa yapa alışırım.

Durum vahim. Abi bu kadar da olmaz ya. Vallahi.

@Ahmsef, @Heuristic

Yalniz cok yavas ilerliyorum. Hem de acayip yavas. 11'de başladım, su an kalktim. Elde ne var? 2 sayfa, yani 1 sayfa 11 soru. Bu kadar sürmesi cok problem. Ama bu kadar sürmesinin sebebi ilk basta toplamalari elde olayini unuttugumdan yapamamamdi ve zihinden yapiyordum zaten ilk sorular zihinden bilmeyenin bile birkac dakikada illa toplayabilecegi veya cikartabilecegi seyler oluyordu. Cikartma olayinda ornegin diger sayidan 1 veya 10 almak, kucukten cikartilmamasi (komsu), toplarken elde var gibi seyleri su an cozdum diyebilirim. Bugün izledigim videolar kitabin videosu değildi, diger yerlerden 3. sinif videolarini izledim toplama ve cikartmayi birkac dakikalik videolarla. 1-2 sayfa daha bitirmek icin aksam mi bitireyim? Cunku sayfalari bitirmeden diger toplama ve cikartma 2. videosuna gecmemem lazim sanirim hoca 1. videodan sonra toplama sayfalarinin hepsini bitirilmesi gerektigini soyledi. 2 sayfa kaldi bitmesine. Ayrica, carpma olmadigindan da zihinden yapmam uzun suruyordu.
Öncelikle uyku düzenini kesinlikle oturtmanız gerektiğini tekrar belirtmeliyim. Günde en az 7 saat- en fazla 9 saat uyku olmadan beyin fonksiyonları tam kapasitede çalışamaz. Uyku düzeni için: Rafine şekerden uzak durun. Çay,kahve,asitli içecekler,enerji içeceğinden kesinlike uzak durmanız gerekiyor. Uykuya dalmayı hızlandırmak için ılık duş alın kaslarınızı gevşetir. Papatya çayı da içebilirsiniz sindirimi rahatlatır, nabzı düşürür, psikolojik olarak sakinleştirir. Eğer bunlara rağmen uyku düzeninde bir ilerleme kat edemiyorsanız bir uzmanla görüşmeniz gerekebilir.

Temel matematik konularına gelecek olursak:

Toplama ve çıkarma işlemlerini oturtmak için önce tek basamaklı>iki basamaklı>üç basamaklı>4… diye gidin. Biraz alıştıktan sonra işlem çözmeyi hızlandırmak için Antrenmanlarla Matematik kitabını alın ve yalayıp yutun. Bu kitap emin olun ki size temel için büyük fayda kazandıracak. Ek olarak Antrenmanlarla geometri kitabını da alabilirsiniz. Bu işte ilerlemek için en temelden zora doğru düzgün bir şekilde ilerlemeniz gerekiyor. Çarpım tablosunun ise mantığını kavramak için sık sık pratik yapın ve işlemleri kağıda yazın ki kafanıza otursun.

Öncelikle uyku düzenini kesinlikle oturtmanız gerektiğini tekrar belirtmeliyim. Günde en az 7 saat- en fazla 9 saat uyku olmadan beyin fonksiyonları tam kapasitede çalışamaz. Uyku düzeni için: Rafine şekerden uzak durun. Çay, kahve, asitli içecekler, enerji içeceğinden kesinlike uzak durmanız gerekiyor. Uykuya dalmayı hızlandırmak için ılık duş alın kaslarınızı gevşetir. Papatya çayı da içebilirsiniz sindirimi rahatlatır, nabzı düşürür, psikolojik olarak sakinleştirir. Eğer bunlara rağmen uyku düzeninde bir ilerleme kat edemiyorsanız bir uzmanla görüşmeniz gerekebilir.

Temel matematik konularına gelecek olursak:

Toplama ve çıkarma işlemlerini oturtmak için önce tek basamaklı>iki basamaklı>üç basamaklı>4… diye gidin. Biraz alıştıktan sonra işlem çözmeyi hızlandırmak için antrenmanlarla matematik kitabını alın ve yalayıp yutun. Bu kitap emin olun ki size temel için büyük fayda kazandıracak. Ek olarak antrenmanlarla geometri kitabını da alabilirsiniz. Bu işte ilerlemek için en temelden zora doğru düzgün bir şekilde ilerlemeniz gerekiyor. Çarpım tablosunun ise mantığını kavramak için sık sık pratik yapın ve işlemleri kağıda yazın ki kafanıza otursun.

Enerji icecegini uykum gecsin diye iciyorum uyku duzeni duzeltmede veya dinc olmadigim zaman. Yani, yatacak zamana yakin bile icmiyorum ancak yeni kalktigim zaman.

Antrenmanlarla matematik almadim cunku alistirmalarla matematik aldim. Sebebi ise video anlatimiyla uygun olmasi ve hoca kendisi anlatiyor ve kitapta da odev olarak sorular verilmis.

Istedigin kadar aksini soyle, sabah 8'de yatmak, oglen 15.00'da uyanmak insan anato misine uygun degildir. Eger nukleer santralde gece sef muhendisi degilsen tabii. Hayatinda egzersiz yoksa, seker abur cubur yiyorsan odaginin dagilmasi normal. Ustelik gece 23.00-2.00 uykusu gercek uyku diye gecer. Muhtemelen yasin kucuk, yasina gore 8.00'da uyumak falan normallestirilebilir seyler degil, uzmandan yardim al.

Uzmandan yardima ne gerek var ki uyku duzeni orgun egitim olmadigi icin, bir is olmadigi icin bir yerde kopuyor iste, sebebi bu. Ben de uyku duzenini duzelttim sayilir bugün erken yatabilirim boyle duzeldi, uzmana gerek yok. Uzmana gerek varsa o da ders icindir.

Enerji icecegini uykum gecsin diye iciyorum uyku duzeni duzeltmede veya dinc olmadigim zaman. Yani, yatacak zamana yakin bile icmiyorum ancak yeni kalktigim zaman.

Antrenmanlarla matematik almadim cunku alistirmalarla matematik aldim. Sebebi ise video anlatimiyla uygun olmasi ve hoca kendisi anlatiyor ve kitapta da odev olarak sorular verilmis.

Uzmandan yardima ne gerek var ki uyku duzeni orgun egitim olmadigi icin, bir is olmadigi icin bir yerde kopuyor iste, sebebi bu. Ben de uyku duzenini duzelttim sayilir bugün erken yatabilirim boyle duzeldi, uzmana gerek yok. Uzmana gerek varsa o da ders icindir.
Yanlış anlamayın. Uyku düzeni hiç düzelmediyse uzman yardımı alabilirsiniz dedim. Eğer düzelmeye başladıysa sorun yok.

Geri
Yukarı