Hangi strateji oyunu ile başlanmalı?

Hocam arkadaş yeni başlayacak zaten. Tek sıkıntısı tekrar etmesi. Uwut Engine ve conquerors gibi modlarla oyun hep güzelleşiyor hem mantığı değişiyor hem savaş sistemi değişiyor. Oyunda 2.000 saatim var sıksa da mod değiştirip keyfimi yukarıda tutabiliyorum. Bence yeni başlayacağı için deneyebilir.

Hocam iyi de oyun toplama çıkarmadan ibaret, ilişkileriniz yeter kadar iyiyse ülkeler istediğinizi yapıyor. Koalisyon ya da teknoloji bir şeyi geliştirmiyor.

Strateji oyunları hakkında en ufak bilgim dahi yok, tarih ve Orta Çağ oyunları hoşuma gidiyor. Hangi oyundan başlanır?
Mesela EU4 mantıklı olur mu veya rehber izleyerek başlanır mı?

HOI4 ve EU4'ten uzak durun başlangıçta ben strateji oyunu hastası olarak bile başta zorlanmıştım. Ayrıca DLC lazım bence. Belki diplomacy is not an option olabilir. Aklıma gelmedi şu an.

HOI4 ve EU4'ten uzak durun başlangıçta ben strateji oyunu hastası olarak bile başta zorlanmıştım. Ayrıca DLC lazım bence. Belki diplomacy is not an option olabilir. Aklıma gelmedi şu an.

Hocam Paradox oyunları zaten DLC olmadan bomboş.
Sahi hocam sadece oyunu almakla yetmiyor bir de üzerine DLC'leri almanız gerekli ciddi anlamda oynamak için, Xbox'dan da oyunlar kaldırıldığı için şu anda cep yakıyor DLC'ler.

Hocam Paradox oyunları zaten DLC olmadan bomboş.
Sahi hocam sadece oyunu almakla yetmiyor bir de üzerine DLC'leri almanız gerekli ciddi anlamda oynamak için, Xbox'dan da oyunlar kaldırıldığı için şu anda cep yakıyor DLC'ler.

Ne yazık ki evet. Bu yüzden başka oyunları önermek daha mantıklı geldi. Aklıma gelmedi, Steam hesabıma girip bakmam gerek. @kyzael hocam Orta Çağ ve Tarih dışında bir istediğiniz var mı?

Strateji oyunları hakkında en ufak bilgim dahi yok, tarih ve Orta Çağ oyunları hoşuma gidiyor. Hangi oyundan başlanır?
Genel olarak Age Of History 2 ile başlanır. Ama sana tavsiyem birkaç gün Hearts Of İron Iv rehberlerini izleyerek Hearts Of İron Iv oynamaya başlaman.

Ne yazık ki evet. Bu yüzden başka oyunları önermek daha mantıklı geldi. Aklıma gelmedi, Steam hesabıma girip bakmam gerek. @kyzael hocam Orta Çağ ve Tarih dışında bir istediğiniz var mı?
Hocam haritalı olmasını isterim, köy yönetiyor gibi değilde harita üzerinde işlem yapmak yani. Özellikle şu zamanda geçsin derdim veya aradığım özellik yok.

EU4 herkes tarafından çok büyütülen bir oyun fakat oyunun mekaniklerine alışırsan çok zevkli aslında. Ve alışması da çok zor değil. Sadece biraz İngilizce gerekli. Orta Çağ konseptinde bir Bannerlord bir de EU4 güzeldir. HOI4'ü tavsiye etmem çünkü HOI4 sadece 2.dünya savaşını konsept alan bir oyun. Bannerlord ise zaten alternatif tarih oyunu. EU4 ise 1444 yılından 1821 yılına kadar geçen bir oyun. Tabi Extended Timeline gibi modlar ile birlikte bu süreyi aşabilirsiniz.

EU4 alıcaksanız DLC'leride almanızı veya crack bir şekilde oyuna aktarmanızı tavsiye ederim çünkü dlc'siz eu4 baya boş ve bir süre sonra tam bir işkence oluyor.

Geri
Yukarı