Gıda Hangi tür yoğurt vücutta su tutmaz?

Joe Satriani

Centipat
Arkadaşlar kilo verme sürecindeyim. Süt ve süt ürünleri vücutta su tutuyor diyor neredeyse tüm fitnesscılar. Bende sütü kesmeye karar verdim ama yoğurda bağımlı gibi bir şeyim. Çok seviyorum akşam yemeğinde mutlaka yerim. Hangi tür yoğurt su tutmaz vücutta?

Arkadaşlar kilo verme sürecindeyim. Süt ve süt ürünleri vücutta su tutuyor diyor neredeyse tüm fitnesscılar. Bende sütü kesmeye karar verdim ama yoğurda bağımlı gibi bir şeyim. Çok seviyorum akşam yemeğinde mutlaka yerim. Hangi tür yoğurt su tutmaz vücutta?
Profesyonel değilseniz süt ürünleri su tutar psikolojisinden çıkın. Kilo kilo yoğurt yemiyorsunuz. Yediğiniz 3-4 kaşık yoğurt. Bu sizde hiçbir problem yaratmaz. Zamanında bende siz gibi takıyordum ama abartmadığınız ve yarışmacı olmadığınız sürece problem yaratmaz.

Yoğurt = FULL faydalı bakteri

Süt ve türevleri konusunda vucuda en faydalı ve zararı sadece hatalı kullanımdan kaynaklanan bir ŞEY'i bile efsane haline getirilmesine şaşkınlıkla bakıyorum.

Ayrıca piyasadaki birçok yoğurt içinde maalesef faydadan çok zarar olduğunu da biliyorum.

Alacaksan kilo veya vucudun su tutacak ise bırak Yoğurt'dan olsun gardaşım.

Yoğurt = Full faydalı bakteri

Süt ve türevleri konusunda vucuda en faydalı ve zararı sadece hatalı kullanımdan kaynaklanan bir şey'i bile efsane haline getirilmesine şaşkınlıkla bakıyorum.

Ayrıca piyasadaki birçok yoğurt içinde maalesef faydadan çok zarar olduğunu da biliyorum.

Alacaksan kilo veya vucudun su tutacak ise bırak Yoğurt'dan olsun gardaşım.

Kilo almam mümkün değil. 155'ten 143'e indim hocam ne kilo alması 😁

Kilo almam mümkün değil. 155'ten 143'e indim hocam ne kilo alması 😁

Ne bileyim genelde bu tür soruları fitness meraklıları yazar.

Sayısal olarak başlangıcıın iyi.
Günlük kalori miktarını kontrollü şekilde azaltınız ve psikoz a kendinizi sokmadan gıda alım şeklinizi YEŞİL üzerinde yoğunlaştırmanız gerek.
Anaların klasik sözü "ekmeksiz doyulmaz" sözünü unutun. Sizin için geçerli değil.
Yeşil salata ve yeşil sebze yemeklerini TUZ OLMADAN, ağır su çeşitleri ile sıvı ihtiyacınızı sağlayın. Çay kahve konusunda şekersiz olanı ama çay da dem oranı az olacak içine 1-2 damla limon suyu ile deneyebilirsiniz.

Vücut da en çok su tutan şey TUZ'dur.

Doğal termojonik gıdalara ağırlık verebilirsiniz. Acı biber ve filitre kahve gibi. Ama yemek olarak da bakliyat.
İhtiyacınız olan şekeri elma - portakal gibi meyvalardan, incir - kayısı kurusu da olabilir.

Yoğurt için de, evde size doğal yoğurt mayalayıp bunu da sonrasında torba da sıkıp süzme yoğurt yapacak birisi var ise sabah kahvaltısında kaymak yerine yiyebilirsiniz.

Acil şifalar

Son düzenleme:
Bu tarz ince detaylara pek takılma, önemli olan oluşturulan diyeti mantıklı şekilde sürdürebilmen. Yağ ve şeker en büyük düşmanın bunlara karşı dikkatli ol vücudun su tutsa bile atması kolaydır. Yemeklerini ayçiçeği yağı ile değil daha sağlıklı yağlar ile pişirmek de önemli bir artı. Kullandınız yoğurtta sağlıksız jelatinli yoğurt olmasın.

Ayrıca tuz konusuna gelince spora başlarken tuz almama gibi bir hataya düştüm. Lakin tuz vücudun olmazsa olmazıdır. Günlük tuz ihtiyacının altında kullanman belirli sağlık sorunları yaşamana sebep olabilir. İhtiyacınızı araştırıp bulup ona göre sağlıklı bir tuzda kullanmanız yararınıza olacaktır.

Geri
Yukarı