Harici SSD'ye işletim sistemi kurulur mu?

kyosphere

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi harici SSD'ye işletim sistemi kurulur mu? Ben çok veri kopyalayan internet kafe olsun, arkadaşın evi olsun çok gezenti bir insanım. Evdeki masaüstü bilgisayarımda zaten Windows yüklü. Bir tane harici SSD alıp ona da Windows kurup gerektiğinde çıkartıp bilgisayarımın Windows'unu kullanıp gerektiğinde başka bi yere veri taşıyacağım. Yani harici SSD'ye hem Windows kurup PC'de kullanmak, hem de Flash bellek gibi kullanmak istiyorum. Bu mümkün müdür?

USB hızının el verdiği ölçüde kullanabilirsiniz. Yine de SSD'den kopyalama hızı dışında yararlanabileceğinizi sanmam. SSD'yi sisteme takın, harici HDD alın. Sata ile USB hızları aynı değil.

Yani diyorsunuz ki harici SSD'ye pek fazla gerek yok, dahili SSD alın bilgisayara takın kopyalama işi için harici harddisk alın?

Anladım teşekkürler. Ama yine de kopyalama işi için harici HDD mi yoksa harici SSD mi gibi bir soru kaldı aklımda. (n)

USB 3.0 ve üstünü kullanacaksanız SSD daha mantıklıdır. Ancak hem sisteme hem de harici kullanım için ayrı ayrı SSD almak pahalı olabilir. Yüksek boyutlu HDD daha mantıklı.

Masaüstü bilgisayarıma SSD illaki şart değil, genel kullanım amacım veri transferi. Ben onu sadece evde boş boş duracağına işletim sistemi olsun diye düşünmüştüm. Ki gerek yok sanırım dediğiniz gibi usb üzerinden fark olmayacak. Usb 3.0 kullanmadığımı da eklersek bana Flash bellek ya da harici hdd seçimi kaldı. Flash belleklerden de bir hayli farkı vardır değil mi harici hdd'lerin?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı