Harici SSD'ye Windows 10 kurduktan sonra dahili SSD kurtarma modunda açılıyor

Utho

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, wintousb programı ile Media Creation Tool ile indirdiğim ISO dosyasını 500GB SSD harici diskime kurdum. Akabinde yeniden başlatıp SSD diskime girdim. Tekrar yeniden başlatıp, dahili SSD ile başlattığımda ise kurtarma modunda açılıyor. Windows başlamıyor.

Harici SSD üzerinden boot ettiğimde de disk yönetiminde diski görüyorum. Lakin orada da "yönetici tarafından belirlenen ilke nedeniyle disk çevrimdışı" yazmakta. Nasıl düzeltebilirim?

Harici SSD'den Windows'u açın. Win ve R tuşlarına basıp msconfig yazın oradan açılan pencerede üst kısımdan ÖnYüklemeyi seçin. Ardından Varsayılan OS'u değiştirin.

1715514786915.png

sizde aynı ekran ama 2 tane Windows gözükmesi gerek eğer bende olduğu gibi Geçerli OS ve Varsayılan OS aynı ise bu demek oluyor ki bilgisayar varsayılan Windows'u SSD'deki seçmiş ve onu açmaya çalışıyor. Geçerli OS olmayanı seçip Varsayılan olarak ayarlarsanız bilgisayarınız düzgün bir şekilde açılacaktır.

Harici SSD'den Windows'u açın. Win ve R tuşlarına basıp msconfig yazın oradan açılan pencerede üst kısımdan ÖnYüklemeyi seçin. Ardından Varsayılan OS'u değiştirin.

Eki Görüntüle 2193733
sizde aynı ekran ama 2 tane Windows gözükmesi gerek eğer bende olduğu gibi Geçerli OS ve Varsayılan OS aynı ise bu demek oluyor ki bilgisayar varsayılan Windows'u SSD'deki seçmiş ve onu açmaya çalışıyor. Geçerli OS olmayanı seçip Varsayılan olarak ayarlarsanız bilgisayarınız düzgün bir şekilde açılacaktır.
Siz de olduğu gibi tek bir Windows gözükmekte. İkinci Windows'u seçemiyorum.

Hani mavi ekranlı bir yer geliyor. Bilgisayarı yeniden başlat kurtarma seçenekleri falan oluyor.

Hani mavi ekranlı bir yer geliyor. Bilgisayarı yeniden başlat kurtarma seçenekleri falan oluyor.

Başlangıç onarma düzeltilemedi diyor. Kurtarmada ise kurtarma görüntüsü veya sürücüsü yok diyor maalesef. Disk içerisinde Windows 10 dahil tüm dosyalarımı harici disk üzerinde görüyorum ayrıca.

Başka bir çözüm önerisi olan var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı