Hat değeri iyi olmasına rağmen FEC değeri artıyor

jaraiyas

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhaba. Hattım 2 hafta öncesine kadar oyun oynanmaz bir haldeydi ama fec 0 falan oluyordu. Şu anda hat 2 hafta öncesine göre çok çok iyi ama fec artış gösteriyor. Hat değerlerim aşağıdaki gibi. Bu fec artışını sorun etmeli miyim?

1714896493156.png

Evet artarsa fec yavaşlama ya da kopma oluyor SNR margin ayarlama özelliği mevcut modemde otodan 8 dB yap ayarı.

Gözümden kaçmış 300kyı geçmediği sürece bir şey olmaz böyle kalsın bir de forumturknet sitesinde konu aç yardımcı olurlar iç tesisattan dolayı da yapıyor olabilir.

Bu arada başlık değiştirilmiş ben böyle bir başlık atmamıştım hat stabil ama fec artıyor gibi bir başlık atmıştım.

Gözümden kaçmış 300kyı geçmediği sürece bir şey olmaz böyle kalsın bir de forumturknet sitesinde konu aç yardımcı olurlar iç tesisattan dolayı da yapıyor olabilir.

300k yı 6 saate falan geçer bu sorun dediğim iç tesisat kaynaklı saha dolabından ankastreye gelen bağlantıdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü 2 hafta öncesine kadar hat değerleri yakın ama oyunlarda mermiler gitmiyor Full pre-fire yiyip oluyor gibi oluyorduk arıza kaydı bıraktık port falan değiştirdiler işte sonra oyunlardaki sorun düzeldi gibi ama bu değişim sonrası fec artmaya başladı.

TurkNet forumu biliyorum ama TurkNet kullanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı