Hayattan bunalmak

Arkadaşlar 7.sınıfım ve sınıfta sürekli dalga geçiliyorum 5.sınıftan beri. Herkes bana karşı özellikle 1. yazılı zamanı önümdeki ve arkamdaki kız beni okuldan soğuttular, gaz iftirası attılar. Kimin yanına otursam dalga geçiyorlar, hiç kimse beni istemiyor. Her şeyi gördüm bu sınıfta, her şey beni buluyor. Sınıf değiştir diyebilirsiniz ama diğer sınıfta da beni sevmeyen kişiler var, yani ilkokul arkadaşım var, arada onunla teneffüste oluyorum ama onun sınıfı da bana garip davranıyorlar, hiçbir şey yaptığım da yok. Okul da değiştiremem, çünkü diğer okullar çok uzak ve ailem de vermiyor zaten. Okuldaki insanlar yetmiyormuş gibi evde de yalnızım, abim ablam başka yerlerde ve evde yalnızım ve ailem arada tartışıyor bunalıma giriyorum, keşke yaz tatili gelse diyorum. Ve ben de anksiyete var, mesela şu kız bunu dersem bana ne der, bu bana ne der ya da acaba şunu desem sınıf benimle dalga geçer mi diyorum. İstemesem bile yaşıyorum ve asosyalim, 24 saat evdeyim. Hafta sonları okuldaki insanlar aklıma geliyor ve o yüzden hafta sonum mahvoluyor. Bilgisayardan da sıkıldım ama dışarıda da ne yapabilirim ki? Sanaldan arkadaşım var, onlar dışarı çık bisiklet sür spor yap diyor ama gerçekten 2 şınav çeksem yoruluyorum bıkkınlık geliyor direkt, bazen boşuna yaşıyorum diyorum. Derslerim de 1.dönem gerçekten iyiydi, sınavlar klasik oldu herkesin düştü ama 2.dönem önümdeki ve arkamdaki kız yüzünden çalışamadım ve aşırı düşürdüm notlarımı. Özellikle fen ve matematikten 35-40 aldım. Onların hepsi iyiydi, onun yüzünden de moralim bozuk. Matematik zorlaştı artık, yapamıyorum ve önümdeki sene de LGS sınavım var, nasıl yapacağım bilmiyorum. Bazen mutlu olurum, bazen mutsuz. Mesela bugün ablam 1 gün kaldı ve mutluydum. Sonra geri gitti, gel diyorum ama gelmiyor. Ne yapacağım? Tavsiye verin, kendi kendime zarar veriyorum.
Dediklerimin tasvif edilmeyecek şeyler olduğunu şimdiden kabul ediyorum fakat bu hayatta zorbalanmamak için tek çare bu. Seni zorbalayanlar gibi davranmaya başlamalısın.

ah gençlik yok mu işte rezillik. biz çocukları çok masum sanıyoruz halbuki unutmuşuz çocukluk zamanlarımızı. zorbalamak çocuklar için hobiydi zamanında. hala hobi.
bu arada ben de lisede 1 2 kişi tarafından zorbalanıyordum dövmek istiyordum ama korkuyordum çünkü çok zayıf ve çelimsizdim. benim tavsiyem pısmamaya çalış , ben pıstım hiç iyi olmadı. hala o zamanın anıları geliyor aklıma keşke diyorum sonucu ne olursa olsun patlatsaydım 3 5 tane.
Boksa gitmeni öneririm. MMA de olabilir. 3 5 ay gittikten sonra özgüvenin tazelenir, dayılanamazlar rahat rahat. biraz da vücut yapmaya çalış çelimsizlik iyi değil. hem olanlardan şikayet edip hem de hiç bir şey yapmamak olmaz. o zaman başına geleni hak etmiş olursun.

Hocam 2 şınav çeksem yoruluyorum bunalım geliyor direkt. Pandemi döneminde ben de bir kızla bisiklet sürüyordum dışarıda ve gerçekten düzelmiş gibiydim bana laf atana laf verebiliyordum ondan sonra o kız gidince tekrar eski halime döndüm. Müzik çoğu zaman dinliyorum ve favorimdir. Ama mesela bir müziği dinlediğim zaman 1 hafta sonra ondan soğuyorum ve bazen müzik bulmakta zorlanıyorum. Sevdiğin varsa atabilir misin?
Ben genelde eskilerden dinliyorum hocam ve hepsi ingilizce bana hoş geliyor sizin tarzınızı bilmiyorum ama buraya bir kaç müzik bırakıyorum dinleyip yorumlayabilirsiniz bu arada hocam ingilizce dinlerseniz eğer gerçekten ruhunuzu rahatlatabileceğine inanıyorum (4.sıradaki şarkı eski hocam bu arada 11 yıl olduğuna bakmayın en az 17 yılı rahat var 5. sıradaki ve 1. sıradaki şarkılar ise benim en sevdiklerim arasında o şarkılarla bağ kurdum artık :))

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ben genelde eskilerden dinliyorum hocam ve hepsi ingilizce bana hoş geliyor sizin tarzınızı bilmiyorum ama buraya bir kaç müzik bırakıyorum dinleyip yorumlayabilirsiniz bu arada hocam ingilizce dinlerseniz eğer gerçekten ruhunuzu rahatlatabileceğine inanıyorum (4.sıradaki şarkı eski hocam bu arada 11 yıl olduğuna bakmayın en az 17 yılı rahat var 5. sıradaki ve 1. sıradaki şarkılar ise benim en sevdiklerim arasında o şarkılarla bağ kurdum artık :))

2 ve 3'ü biliyorum hocam Faded'i bazen dinliyorum. Aynen ingilizce şarkılar biraz daha iyi oluyor.

ah gençlik yok mu işte rezillik. biz çocukları çok masum sanıyoruz halbuki unutmuşuz çocukluk zamanlarımızı. zorbalamak çocuklar için hobiydi zamanında. hala hobi.
bu arada ben de lisede 1 2 kişi tarafından zorbalanıyordum dövmek istiyordum ama korkuyordum çünkü çok zayıf ve çelimsizdim. benim tavsiyem pısmamaya çalış , ben pıstım hiç iyi olmadı. hala o zamanın anıları geliyor aklıma keşke diyorum sonucu ne olursa olsun patlatsaydım 3 5 tane.
Boksa gitmeni öneririm. MMA de olabilir. 3 5 ay gittikten sonra özgüvenin tazelenir, dayılanamazlar rahat rahat. biraz da vücut yapmaya çalış çelimsizlik iyi değil. hem olanlardan şikayet edip hem de hiç bir şey yapmamak olmaz. o zaman başına geleni hak etmiş olursun.
Hocam yatmaya çok alışmışım hiçbir şey yapasım gelmiyor. Ama başlamayı düşünüyorum ve lisede düzeleceğimi düşünüyorum.

Geri
Yukarı