Hazır i5 650 sistem alınır mı?

özgün9090989

Hectopat
Kasa satın alacağım da bu kasa satın alınır mı?
RAM ve ekran karti dusuk ama bende 16 GB RAM var, onu takacağım. Ekran kartini da bu kasayi aldıktan sonra RTX 2060 satın alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sakın alma hayatının hatasının yaparsın.
Kardeşim bunların pazarlama mantığı şu;
i7 veya i5'in en eski ve en ucuz nesil olanıni bulurlar ve bunlarla göz boyarlar ama o işlemci çöptür.9 yıl öncenin bir işlemcisi.Ve bunun yanına ucuz ve populer bir ekran kartını koyarlar al sana sistem.i5 560 o kadar zayıf bir işlemci ki değil rtx 2060 1030 da bile darboğaz yapabilir.
Ram 8gb yazmışlar ama frekansı düşük.
Ya anlayacağın yersen geçirecekler o yani kardeşim [emoji23] Olta atıyorlar takılırsan o hesap.
Senin gibi saf insanların kandırılmasını istemiyorum.
Neredeyse 9 yıllık sistem, almaya değmez. RTX 2060'ı da besleyemez.

Para israfı. Tüm sistemi sıfır toplayın ya da güncel hazır sistemlere yönelin. Muhtemelen bakkal bilgisayarın topladığı bir sistemdir.

i5 650 işlemci RTX 2060 ile darboğaz yapar. 4. nesil bir kombinasyonla RTX serisi ekran kartı takmak daha mantıklı. Ekran kartına yüklenip diğer bileşenleri kısmak bir yerden sonra mantıklı olmuyor.

i7 veya i5'in en eski ve en ucuz nesil olanıni bulurlar ve bunlarla göz boyarlar ama o işlemci çöptür.9 yıl öncenin bir işlemcisi.Ve bunun yanına ucuz ve populer bir ekran kartını koyarlar al sana sistem.i5 560 o kadar zayıf bir işlemci ki değil rtx 2060 1030 da bile darboğaz yapabilir.
Ya anlayacağın yersen geçirecekler o yani kardeşim [emoji23] Olta atıyorlar takılırsan o hesap.

Çözüm
Anladim yardimci çok yardimci oldun. Birde peki nasil bir kasa alabilirim ? 2000 tl fiyatinda ve rtx2060 takabilecegim ?
i5 650 işlemci RTX 2060 ile darboğaz yapar. 4. nesil bir kombinasyonla RTX serisi ekran kartı takmak daha mantıklı. Ekran kartına yüklenip diğer bileşenleri kısmak bir yerden sonra mantıklı olmuyor.
Rtx 2060 takabilecegim ve uygun bir fiyatta olucak nasil bir kasa alabilirim?
Para israfı. Tüm sistemi sıfır toplayın ya da güncel hazır sistemlere yönelin. Muhtemelen bakkal bilgisayarın topladığı bir sistemdir.
ilk butun sistemi yavas yavas alıcaktım ama öğrendim ki yeni nesil ekran kartları ek güç istiyor malesef ki benim kasamda o güç girişleri yok ve tam olarak güç vermesi yetersiz kalıyo.
Şey bi
Anladim yardimci çok yardimci oldun. Birde peki nasil bir kasa alabilirim ? 2000 tl fiyatinda ve rtx2060 takabilecegim ? içinde sadece iyi bir işlemci olsada olur diger parcalar zaten var.

Rtx 2060 takabilecegim ve uygun bir fiyatta olucak nasil bir kasa alabilirim? içinde sadece iyi bir işlemci olsada olur diger parcalar zaten var şuanki kullandigim bilgisayarım da.

ilk butun sistemi yavas yavas alıcaktım ama öğrendim ki yeni nesil ekran kartları ek güç istiyor malesef ki benim kasamda o güç girişleri yok ve tam olarak güç vermesi yetersiz kalıyo.
[/QUOTE
Şey bi
Anladim yardimci çok yardimci oldun. Birde peki nasil bir kasa alabilirim ? 2000 tl fiyatinda ve rtx2060 takabilecegim ? içinde sadece iyi bir işlemci olsada olur diger parcalar zaten var.

Rtx 2060 takabilecegim ve uygun bir fiyatta olucak nasil bir kasa alabilirim? içinde sadece iyi bir işlemci olsada olur diger parcalar zaten var şuanki kullandigim bilgisayarım da.

[/QUOTE

Son düzenleme:
Anladim yardimci çok yardimci oldun. Birde peki nasil bir kasa alabilirim ? 2000 tl fiyatinda ve rtx2060 takabilecegim ?

Rtx 2060 takabilecegim ve uygun bir fiyatta olucak nasil bir kasa alabilirim?

I7 4770, 8 gb ram (min), 600W 80+ sertifikalı iyi bir PSU alarak kombine edebilirsiniz. Bu işlem için ekran kartı hariç 1500-2000 TL gibi bir fiyatta harcama yapmanız gerekiyor.

.
I7 4770, 8 gb ram (min), 600W 80+ sertifikalı iyi bir PSU alarak kombine edebilirsiniz. Bu işlem için ekran kartı hariç 1500-2000 TL gibi bir fiyatta harcama yapmanız gerekiyor.
Anladım dediğin özelliklerle arıcam. Birde şöyle 2 kasa buldum üsteki i5 yine ama 7inci nesil diğeri ise de i7 2620 bu kasalar alınırmı ?

Birde öyle söyleyim benim bir önceki kasamda i7 7700k vardı ama kasamın birden elektiriği kesmeden dolayı güç yeri bozulmuştu içindeki işlemci bozulmadıysa şu i7 2620 li kasayı satın alıp i7 7700k taksam olurmu ?

Son düzenleme:

Mini ITX hazır sistemlerden ziyade kendiniz bir sistem oluşturmayı tercih etmenizi tavsiye ederim. RTX 2060 takma hedefinde olduğunuz için ATX bir kasa ile soğutma ve diğer bileşenlerle uyumu yönününden kendinizin bir sistem toplaması en iyi seçenek olur. Zaten ilk gönderdiğiniz I5 650 olan sistemde ikinci el bir sistemdi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı