Hazır sistem önerisi

Bütçe
30-32

Adnan Erdem

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
former valedictorian/student advisor
Merhaba iyi sosyaller herkese :)
Yaklaşık 30 bin civarı bir bütçem var, mevcutta kullandığım IdeaPad Gaming 3'ü artık taşıyarak kullanmadığımdan bir kasaya dönmeyi düşünüyorum. Hazır sistemlerden ilerleyeceğim ve öyle çok bir beklentim de yok sistemden. 4060 ya da onun muadili 7700XT gibi seçenekler gördüm ama biraz daha Intel tarafında kalmayı düşünüyorum. Ve mümkünse DDR5'ten devam edeyim ki uzun ömürlü de olsun gibi bir planım var. SSD yükseltmesi yapılabilir gibi ama bence.
Ekteki sistem için ne düşünüyorsunuz? Pek bir güncelleme yapmadım üzerinde ama anakart gibi detayları yükseltmeyi çok düşünmüyorum çünkü OC vesaire yapmayacağımdan eminim. Ayrıca RAM'i de 32'ye çıkarmayı düşünüyorum ama satın alırken öncelik vermeyeceğim, 16 ile satın alıp devamında yükseltme yapabillirim diye düşünüyorum. Daha çok sonrasında güncelleme yapmamın zor olacağı parçaları baştan iyi seçmek gibi bir amacım var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, günceli takip etmeyeli bayağı oluyor,
Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler:=)

1715585868450.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba iyi Sosyaller herkese :)
Yaklaşık 30 bin civarı bir bütçem var, mevcutta kullandığım IdeaPad Gaming 3'ü artık taşıyarak kullanmadığımdan bir kasaya dönmeyi düşünüyorum. Hazır sistemlerden ilerleyeceğim ve öyle çok bir beklentim de yok sistemden. 4060 ya da onun muadili 7700XT gibi seçenekler gördüm ama biraz daha Intel tarafında kalmayı düşünüyorum. Ve mümkünse DDR5'ten devam edeyim ki uzun ömürlü de olsun gibi bir planım var. SSD yükseltmesi yapılabilir gibi ama bence.
Ekteki sistem için ne düşünüyorsunuz? Pek bir güncelleme yapmadım üzerinde ama anakart gibi detayları yükseltmeyi çok düşünmüyorum çünkü OC vesaire yapmayacağımdan eminim. Ayrıca RAM'i de 32'ye çıkarmayı düşünüyorum ama satın alırken öncelik vermeyeceğim, 16 ile satın alıp devamında yükseltme yapabillirim diye düşünüyorum. Daha çok sonrasında güncelleme yapmamın zor olacağı parçaları baştan iyi seçmek gibi bir amacım var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, günceli takip etmeyeli bayağı oluyor,
Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler:=)

Eki Görüntüle 2194334

7700XT muadili 4060 değildir. 4060 Ti ile 4070 arasındadır. Ayrıca Intel yeni nesilde soket değiştireceği için Intel almak şu an için mantıklı değil. ileriye dönük sistem ıstıyorsan AM5 öneririm.
Bence,

Son düzenleme:
7700XT muadili 4060 değildir. 4060 Ti ile 4070 arasındadır. Ayrıca Intel yeni nesilde soket değiştireceği için Intel almak şu an için mantıklı değil. ileriye dönük sistem ıstıyorsan AM5 öneririm.
Bence,
Aslında ileriye dönükten kastım biraz daha ddr5 bir sistem gibiydi. Soket değişikliğinden haberim yoktu. Muadil diye de şu yüzden söyledim bazı yorumlarda 4060 ya da ti modeli alacağına 7700xt daha iyi bir seçenek diye. Ben de o yüzden sistem intel dahi olsa 7700xt'ye bir şans vermeyi düşündüm. Öte yandan AMD her zamanki gibi hem işlemci hem de gpu tarafında daha iyi performanslı, özellikle oyunlarda. Yani siz intele bulaşma mı diyorsunuz? Isınma her zaman söylenen bir önyargı :D Ama sanırım sıvı soğutma bazı amd cpularda epey gerekli gibi duydum.

sanırım 7700xt muadili için söylüyorsunuz, çok teşekkürler.

Aslında ileriye dönükten kastım biraz daha DDR5 bir sistem gibiydi. Soket değişikliğinden haberim yoktu. Muadil diye de şu yüzden söyledim bazı yorumlarda 4060 ya da Ti modeli alacağına 7700XT daha iyi bir seçenek diye. Ben de o yüzden sistem Intel dahi olsa 7700XT'ye bir şans vermeyi düşündüm. Öte yandan AMD her zamanki gibi hem işlemci hem de GPU tarafında daha iyi performanslı, özellikle oyunlarda. Yani siz Intel'e bulaşma mı diyorsunuz? Isınma her zaman söylenen bir ön yargı :D Ama sanırım sıvı soğutma bazı AMD CPU'larda epey gerekli gibi duydum.

Sanırım 7700XT muadili için söylüyorsunuz, çok teşekkürler.

Sistemde sıvı soğutma var zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı