HD 6670 takıldıktan sonra GA-G31M-ES2L bilgisayar açılmıyor

genXf0r

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ekran kartı
HD 6670
Anakart
Gigabyte GA-G31M-ES2L
Merhaba, bugün ikinci el yeni bir ekran kartı aldım. Alırken her şeyini denedim, gerekli testlerini yapıp kontrol ettim. Eve gelip ekran kartını takınca görüntü aldım. 1-2 saat sonra tekrar bilgisayarı açmak istediğimde görüntü alamadım. Fanlar ve sesler geliyor ama görüntü yok. Onboard olarak takınca da görüntü alamadım. VGA kablosunu, RAM'leri kontrol ettim ama yine bir sonuca varamadım. Bilgisayar başladığında bir ses gelir normalde, başlamadığı için o ses kendini 5 saniye aralıkla tekrar ettiriyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İki tane soru soracağım.
Onboard'tan görüntü almaya çalışırken ekran kartı anakarta takılı mıydı ve işlemcinizin dahili GPU 'su var mıydı?

O bip sesini tam açar mısınız?
Kısa uzun ve adet çeklinde. Mors alfabesi gibi düşünün 2 uzun 1 kısa gibi.
Alıntıdaki konunun linki
Sürekli Ses--------------Güç kaynağı arızası
Birçok kısa Bip-----------Anakart arızası
1 Uzun-------------------Bellek tazelenmesinde hata
1 Uzun 1 Kısa-----------Anakart veya bios çipi hatası
1 Uzun 2 Kısa-----------Ekran kartı arızası (eski kartlardaki dip switch kaynaklı)
1 Uzun 3 Kısa-----------Ekran kartı arızası
2 Uzun 1 Kısa-----------Ekran kartı arızası (ramdac kaynaklı)
2 Kısa--------------------Bellek eşlik hatası (parity)
3 Kısa--------------------Belleğin ilk 64kb lık bölümünde hata
4 Kısa--------------------Timer hatası
5 Kısa--------------------İşlemci hatası
6 Kısa--------------------Klavye işlemcisi hatası
7 Kısa--------------------İşlemci hatası
8 Kısa--------------------Ekran kartı belleğinde okuma/yazma hatası
9 Kısa--------------------Bios rom hatası
10 Kısa-------------------Cmos okuma/yazma hatası
11 Kısa-------------------Tampon bellek hatası (cache)

İki tane soru soracağım.
Onboard'tan görüntü almaya çalışırken ekran kartı anakarta takılı mıydı ve işlemcinizin dahili GPU'su var mıydı?

O bip sesini tam açar mısınız?
Kısa uzun ve adet çeklinde. Mors alfabesi gibi düşünün 2 uzun 1 kısa gibi.
Alıntıdaki konunun linki

Şu an deneme amaçlı Pentium 4 işlemci takılı. Normalde onboard olarak görüntü alıyordum. Ekran kartını çıkarıp onboarddan görüntü almayı denedim olmadı. Bip sesi gelmiyor normalde bilgisayarım açıldığında. DVD sürücüsüne geliyormuş ses. Normalde bilgisayar açılınca ses bir kere gelir ama başlamadığı için belirli aralıklarla ses geliyor.

@OnurTAŞ

Son düzenleme:
Şu an deneme amaçlı Pentium 4 işlemci takılı. Normalde onboard olarak görüntü alıyordum. Ekran kartını çıkarıp onboarddan görüntü almayı denedim olmadı. Bip sesi gelmiyor normalde bilgisayarım açıldığında. DVD sürücüsüne geliyormuş ses. Normalde bilgisayar açılınca ses bir kere gelir ama başlamadığı için belirli aralıklarla ses geliyor.

@OnurTAŞ
Kafamda şu anda tek bir senaryo var. Kart tamir görmüş olduğu için belirli bir süre sonra kapanıyor. Siz müdahale ederken de anakart statik elektrikten gitmiş olabilir PCB çizilmiş olabilir.
Emin olmak için sorayım da VGA kablosu ve monitör çalışıyor değil mi?

Kafamda şu anda tek bir senaryo var. Kart tamir görmüş olduğu için belirli bir süre sonra kapanıyor. Siz müdahale ederken de anakart statik elektrikten gitmiş olabilir PCB çizilmiş olabilir.
Emin olmak için sorayım da VGA kablosu ve monitör çalışıyor değil mi?
Evet çalışıyor.

Hoparlör mü takmam gerekiyor bip sesini almam için?
IMG_20230331_010653.jpg

Anakartın şu kısımlarına bakabilir misin speaker yazan bir yer var mı? Veya spkr.
Veya fotoğraf da atabilirsin.

Son düzenleme:
Yarın bir bakayım. Eğer görürsem etiketlerim sizi. Bulduktan sonra ne yapmam gerekiyor?

@OnurTAŞ Dediğiniz yeri bulduktan sonra ne yapmam gerekiyor?
Bu parçadan varsa onu takın. Yoksa alın. Her zaman lazım olur. Ayrıca kafa karıştırmaması adına dvd rom bağlantılarını sökerek çalışmasının önüne geçmiş olursunuz.
Screenshot_2023-03-31-01-17-02-543_com.android.chrome.jpg

1680214923328.png

Biplerin anlamları.

Yeni konular

Geri
Yukarı