HD Graphics 4000 sürücüsü yüklenmiyor

Clyde123

Femtopat
Daha fazla  
Oldukça eski bir laptop kullanıyorum ve bu laptopta 2 adet ekran kartı var birisi Intel Graphics 4000 diğeri ise NVIDIA GT 620M. Yeni bir SSD'ye geçtim ve olması gerketiği gibi sürücüleri kurmaya başladım. NVIDIA sürücüsü sorunsuz yüklendi diğer çoğu yazılımı da sorun olmadan yükleyebildim fakat Windows kendi gücellemesi ile Intel Graphics 4000 sürücüsünü yüklemeyi denediği zaman bilgisayar kapanıyor ve Windows doğru yüklenemedi ekranına atılıyorum ve Windows'u tekrar kurmadığım sürece bilgisayarı açamıyorum.

Windows'un kurmasında bir sorun olduğunu düşünüp Intel'in kendi sitesinden yükledim bu sefer de kurulum sırasında bilgisayar kendisini kapatıyor geri açabiliyorum ama kurulum hiçbir şekilde tamamlanmıyor. En son çare olarak güvenli modda başlatıp orada kurmayı denedim kuruluyor fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda Windows düzgün yüklenemedi ekranına geri gidiyorum ve tekrardan format gerekiyor.

Not: 4000 620M'den daha kötü bir ekran kartı neden illa güncellemek istiyorsun diyecekler için de evet hiçbir işime yaramaz fakat 2. bir monitör kullanıyorum ve Intel Graphics kurulu olmadan 2. monitör çalışmıyor. Yani Intel Graphics kurmak yerine 2. monitörü onsuz çalıştırma tavsiyelerine de açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oldukça eski bir laptop kullanıyorum ve bu laptopta 2 adet ekran kartı var birisi Intel Graphics 4000 diğeri ise NVIDIA GT 620M. Yeni bir SSD'ye geçtim ve olması gerketiği gibi sürücüleri kurmaya başladım. NVIDIA sürücüsü sorunsuz yüklendi diğer çoğu yazılımı da sorun olmadan yükleyebildim fakat Windows kendi gücellemesi ile Intel Graphics 4000 sürücüsünü yüklemeyi denediği zaman bilgisayar kapanıyor ve Windows doğru yüklenemedi ekranına atılıyorum ve Windows'u tekrar kurmadığım sürece bilgisayarı açamıyorum.

Windows'un kurmasında bir sorun olduğunu düşünüp Intel'in kendi sitesinden yükledim bu sefer de kurulum sırasında bilgisayar kendisini kapatıyor geri açabiliyorum ama kurulum hiçbir şekilde tamamlanmıyor. En son çare olarak güvenli modda başlatıp orada kurmayı denedim kuruluyor fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda Windows düzgün yüklenemedi ekranına geri gidiyorum ve tekrardan format gerekiyor.

Not: 4000 620M'den daha kötü bir ekran kartı neden illa güncellemek istiyorsun diyecekler için de evet hiçbir işime yaramaz fakat 2. bir monitör kullanıyorum ve Intel Graphics kurulu olmadan 2. monitör çalışmıyor. Yani Intel Graphics kurmak yerine 2. monitörü onsuz çalıştırma tavsiyelerine de açığım.
güvenli moda geçip masaüstü nü görebiliyorsan aygıt yöneticilerinden görüntü bağdaştırıcılarındaki intel graphics 4000 e gelerek sağ tıklayıp cihazı kaldırmanızı sonra kapatıp güvenli moddan çıkıp tekrar açıldıktan sonra windows güncellemesiyle değil manuel elle sürücüsünü yüklemenizi öneririm

Güvenli moda geçip masaüstünü görebiliyorsan aygıt yöneticilerinden görüntü bağdaştırıcılarındaki Intel Graphics 4000'e gelerek sağ tıklayıp cihazı kaldırmanızı sonra kapatıp güvenli moddan çıkıp tekrar açıldıktan sonra Windows güncellemesiyle değil manuel elle sürücüsünü yüklemenizi öneririm.

Maalesef aygıt yöneticisinde görünen tek görüntü bağdaştırıcısı "Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı" ve onu güncelleştir dediğimde de Intel Graphics'de olanın aynısını oluyor (ve son denememin ardından GT 620M de gitti şu anda bir tek o var...)

Ekran Alıntısı.PNG

Güvenli mod açıkken de kapalıyken de maalesef görünen tek görüntü bağdaştırıcısı o GT620M orada gözükmediği sürece NVIDIA Driver'ı hiçbir şekilde kurulmuyor HD4000 ise güvenli modda kurulup sonra Windows'ta hataya sebep olurken güvenli modda değiken kurulum bitmeden bilgisayar kendisini kapatıp açıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    6,4 KB · Görüntüleme: 13
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    6,9 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı