HDD bozuk olduğu için "KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Reco28

Centipat
Daha fazla  
RAM
2*8 3200mhz
Anakart
Gigabayte B450M s2h
İşlemci
Amd Ryzen 3 2200G
Selam, diskim bozuk olduğu için arada sırada hatta bazen sıklıkla mavi ekran alıyorum. O diski kullandığımda bağlantısı kesiliyor tık tık tık edip geri geliyor. Şu an SSD'ime film indiriyorken olmaya başladı ki HDD'yi kullanmıyordum bile.

Mavi ekran hatası ise "KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR". (ektedir) Çoğunlukla mavi ekran hatası almamın veya bağlantısı kopup geri gelmesinin PC'ye bir zararı olur mu?

Dosya Ekleri

• IMG_20240502_024130.jpg
    IMG_20240502_024130.jpg
    60,8 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20240507_020222 (Büyük).jpg
    IMG_20240507_020222 (Büyük).jpg
    106,4 KB · Görüntüleme: 13
Selam, diskim bozuk olduğu için arada sırada hatta bazen sıklıkla mavi ekran alıyorum. O diski kullandığımda bağlantısı kesiliyor tık tık tık edip geri geliyor. Şu an SSD'ime film indiriyorken olmaya başladı ki HDD'yi kullanmıyordum bile.

Mavi ekran hatası ise "KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR". (ektedir) Çoğunlukla mavi ekran hatası almamın veya bağlantısı kopup geri gelmesinin PC'ye bir zararı olur mu?
Hocam o diskten artık hayır gelmez, söküp atın bence. O disk takılı olduğu sürece her sıkıntısından mavi ekran alırsınız. Canınızı sıkar, başka zarar gelmez.

2 tane 250 GB'lık SSD'lerim var sadece ve onlar da yetmiyor. HDD 1TB olduğu için hala kullanmak istiyorum, belki yarısını falan kullansam bu kadar sorun çıkmaz gibi.

Yarısını kullanmak diye bir şey yoktur hocam. Diskin neredeyse tamamı Bad Sector denilen sorunlarla dolu (kırmızı bölgeler). O disk sizi üzer.

Geri
Yukarı