Çözüldü HDD'ye Windows nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Flester

Centipat
Daha fazla  
SSD'dim de Linux Mint kurulu ve ana işletim sistemim o ancak 2. Diskime arkadaşlarımla Valorant oynamak için Windows 10 kuracağım. Ancak olmuyor. Ya Linux Mint olarak açılıyor. SSD'yi pasif duruma getirmeyi dahi denedim. Sadece "UEFI = SanDisk" ve HDD'min olduğu bir şekilde dahi denedim ancak olmuyor.

Rufus ile mi yazdırdın? Yanlış yazdırmış olma ihtimalin var. Ve SHA değerlerine baktın mı?

Rufus ile mi yazdırdın? Yanlış yazdırmış olma ihtimalin var. Ve SHA değerlerine baktın mı?

Linux'ta Rufus yok. Fedora'nın yazıcısını kullandım.

İlk önce win11'de denedim. Galiba win11'de sorun var diyip win10'da denemeye başladım. Olmadı.

USB'de boot edilebilir bir OS bulunamazsa 2. boot sırasından devam eder. USB'ye Windows ISO'sunu DD ile yazdırmıyorsundur inşallah?
Windows 10 İso dosyası mevcut. Kurduğum site: Windows 10 Disk Görüntüsünü (ISO Dosyası) İndir

USB'de boot edilebilir bir OS bulunamazsa 2. boot sırasından devam eder. USB'ye Windows ISO'sunu DD ile yazdırmıyorsundur inşallah?
DD nedir?

Fedora'nın yazıcısı büyük ihtimalle dd ile yazıyordur. Ventoy kullanın. Kurulumu şu mesajda tarif edilmiş, yetersiz kalırsa internette arama yaparak rehberlere ulaşabilirsiniz.

DD imajı direkt yazdırır. Windows imajı USB'den başlamaya uyumlu olmadığından ek bir işlem gerekiyor, DD sadece imaj yazdırdığından eksik kalıyor.

Fedora'nın yazıcısı büyük ihtimalle dd ile yazıyordur. Ventoy kullanın. Kurulumu şu mesajda tarif edilmiş, yetersiz kalırsa internette arama yaparak rehberlere ulaşabilirsiniz.

DD imajı direkt yazdırır. Windows imajı USB'den başlamaya uyumlu olmadığından ek bir işlem gerekiyor, DD sadece imaj yazdırdığından eksik kalıyor.
He anladım.

Hocam işe yaramıyor.

Bu hatayı veriyor sürekli.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_2024-05-07_19-00-47.png
    Ekran görüntüsü_2024-05-07_19-00-47.png
    761,3 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Linux'ta Rufus yok. Fedora'nın yazıcısını kullandım.

İlk önce Windows 11'de denedim. Galiba Windows 11'de sorun var deyip Windows 10'da denemeye başladım. Olmadı.

Windows 10 ISO dosyası mevcut. Kurduğum site: Windows 10 Disk Görüntüsünü (ISO Dosyası) İndir

DD nedir?

Linux'ta olduğunuzu görmemişim hocam. Woeusb-ng aracıyla deneyin bir de. Linux'ta sadece bu araç ve Ventoy işe yarıyor Windows yazmak için.

Geri
Yukarı