Her el attığında 20 tel saç gelmesi

Konuya ben de yorum yapmışım bildirim geliyor, bir güncelleme de ben yapayım. 2016 yılında kendi kendime makine ile sıfır numara tıraş etme ile başlayan süreç mach 3 Turbo ile kazımayla devam ediyor, böyle çok daha temiz duruyor. 😄

Kusursuzluk senin için kafanda saç olmasıysa, saç Ekim merkezileri kaben, saç eken doktorlar da peygamberin o halde :D

İnsandaki bütün kusurları saymaya kalksam işin içinden çıkamam o yüzden basit bir şekilde saç konusunu açıklıcam. Saçlar kendiliğinden dökülmüyor dht adı verilen bir hormon saçlara giden besin yollarını tıkayarak o saçların oraya tutunmasına engel oluyor. Bak fark ettiysen neden oluyor demiyorum, engel oluyor diyorum yani o hücre yapması gereken görevi yapamıyor. Ve bu hormon her insandada yok demek ki çok da işe yarar bir hormon olmasa gerek hatta hiçbir işe yaramıyor sadece zarara yol açıyorda denebilir. Bu hormonun neden türediğine falan değinmiyeceğim konumuz evrim değil sonuçta konumuz bu hormonun kusursuz tasarım altında yapılıp yapılmamasıydı. Ve bazı insanları kel etmekten başka bir işe yaramayan bir hormonu kusursuz tasarım adı altında Avrupa'ya sunsak sanırım iyi alay konusu olurduk.

Geri
Yukarı